چند درصد مردم موافق تداوم محدودیت های رفت وآمد هستند؟

چند درصد مردم موافق تداوم محدودیت های رفت وآمد هستند؟

به گزارش خاتون یار نتایج نظرسنجی های اخیر مركز افكارسنجی دانشجویان ایران نشان داده است ۵۶ درصد مردم موافق تداوم خانه نشینی و محدودیت رفت وآمد تا از بین رفتن كرونا هستند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در راستای ارزیابی نظر مردم در مورد سیاست پیش رو برای مدیریت شیوع كرونا مركز افكارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) طی یك نظرسنجی، از مردم پرسیده است: «برخی می گویند خانه نشینی مردم باید آن قدر ادامه پیدا كند كه بیماری از بین برود، بعضی هم می گویند زودتر باید فعالیت ها روال عادی خویش را شروع كنند تا مردم درآمد و شغلشان را ازدست ندهند، شما با كدام نظر موافقید؟»
یافته های ایسپا نشان داده است ۵۶ درصد افراد موافقند كه «خانه نشینی و محدودیت رفت وآمد» تا از بین رفتن كرونا ادامه داشته باشد و در مقابل ۳۹.۶ درصد موافقند با وجود انتشار كرونا فعالیتهای اقتصادی آغاز به كار كنند و ۴.۴ درصد افراد هم به این سؤال پاسخ نداده اند.
این نظرسنجی به صورت تلفنی و با جامعه آماری افراد بزرگسال (بالای ۱۸ سال) در سطح ملی و حجم نمونه ۱۵۶۳ در تاریخ ۲۴ تا ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ به صورت خویش فرمایی توسط ایسپا اجرا شده است.

نظرسنجی درباره افزایش تنش های خانوادگی
یكی دیگر از نظرسنجی های جدید ایسپا درباره میزان تنش های خانوادگی در سایه كرونا است. در این نظرسنجی از مردم سوال شده: «بین برخی از خانواده ها در زمان قرنطینه، اختلافات و دعوا و مرافعه زیاد شده است، آیا در خانواده شما هم چنین مشكلی پیش آمده است؟»
اغلب مردم ایران یعنی ۸۴ درصد آنها اظهار كرده اند در خانواده آنها، دعوا و مرافعه زیاد به دلیل خانه ماندن پیش نیامده است، اما ۱۵.۸ درصد بیان كرده اند اختلافات و دعوا و مرافعه در خانواده آنها پیش آمده است. ۰.۲ درصد به این سؤال پاسخ ندادند.
این نظرسنجی هم به صورت تلفنی و با جامعه آماری افراد بزرگسال (بالای ۱۸ سال) در سطح ملی و حجم نمونه ۱۵۶۳ در تاریخ ۲۴ تا ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ به صورت خویش فرمایی توسط ایسپا اجرا شده است.
منبع:

1399/01/31
21:57:50
5.0 / 5
2668
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان