از تاب آوری در قرنطینه خانگی تا رفع وسواس ها در مشاوره های مجانی ایام كرونایی

از تاب آوری در قرنطینه خانگی تا رفع وسواس ها در مشاوره های مجانی ایام كرونایی

به گزارش خاتون یار معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از عرضه مشاوره مجانی به بیشتر از 10 هزار نفر برای كاهش اضطراب و نگرانی ناشی از كروناویروس اطلاع داد.


محمدمهدی تندگویان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه پس از شیوع كروناویروس مراكز مشاوره و عرضه خدمات روانشناسی و ازدواج در چارچوب عرضه خدمات رواشناسی برای كاهش اضطراب ناشی از كروناویروس وارد عمل شده اند، اظهار داشت: 184 مركز مشاوره در كشور علاوه بر حضور در سامانه 4030 وزارت بهداشت از اول اسفندماه نسبت به عرضه مشاوره مجانی اقدام نموده اند.
وی با اشاره به اینكه استان تهران با 85 مركز فعال در مقابله با كرونا بیشترین تعداد مراكز را به خود مختص كرده است، اضافه كرد: بیشتر از 4 هزار نفر در سطح این استان از خدمات تلفنی و اینترنتی مراكز مشاوره بهره مند شده اند.
معاون امور جوانان در ادامه با اشاره به مهم ترین اقدامات مراكز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده سراسر كشور در مبحث مقابله با كروناویروس از تشكیل «كار گروه علمی مداخله روان شناختی در مقابله با كرونا» اطلاع داد و اظهار داشت: مشاركت همكاران مراكز با سامانه "4030" جهت پاسخگویی به سؤالات مردم و معرفی همكاران روانشناس و مشاور به شبكه های تلویزیونی و رادیویی در تهران و مراكز استان ها برای توضیح شیوه ها و راهكارهای مقابله با استرس و اضطراب كرونا بخشی از این اقدامات بوده است.
وی با اشاره به اینكه برای این منظور سایت و مشاوره تلفنی مداخله در بحران هم به شكل مجانی در حال عرضه خدمات هستند، اظهار نمود: همینطور در صورت نیاز برای عرضه خدمات حضوری در مراكز هم اعلام آمادگی شده است. این معاونت همینطور با همكاری دفاتر مشاوره به تولید محتوا در چارچوب تراكت ها و پیام های تصویری و شنیداری در جهت اطلاع رسانی و جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس كرونا و كاهش اضطراب و استرس آن اقدام نموده است.
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ادامه همینطور به تدوین و مدیریت بسته های آموزشی درمورد تاب آوری در مقابله با كرونا، خود مراقبتی و دیگر مراقبتی، كاهش استرس و اضطراب، وسواس، تاب آوری خانواده، تقویت رابطه زوجین، آموزش والدین، مهارتهای ماندن در خانه، ارتقاء سلامت روان خانواده، مدیریت هیجانات منفی، مدیریت رفتارهای اجتنابی و سلامت معنوی اشاره نمود و اظهار داشت: همینطور در مورد مسائلی نظیر مداخلات روانشناختی در هنگام سوگ، تاب آوری خانواده در قرنطینه، تدوین دستورالعمل مداخله و حمایت های روانی _اجتماعی از بیماران مبتلا به كوید ۱۹ هم به تولید محتوا پرداخته شده است.
وی با اشاره به شرایط روحی ویژه بهبودیافتگان بیماری كرونا هم اظهار داشت: از دیگر گروه های در معرض بحران، بهبودیافتگان و در عین حال پرسنل امدادی و اورژانس بیمارستان ها هستند كه برای هر دو گروه بسته های آموزشی حمایت روانی تهیه و تدوین شده است.
تندگویان اضافه كرد: همینطور به كادر درمانی بیمارستان ها و خانواده های آنان از راه دانشگاه های علوم پزشكی هم خدمات مشاوره مجانی عرضه می شود. همینطور این خدمات به تفكیك در سطح هر استان تهیه و عرضه شده است.1399/01/20
19:06:57
5.0 / 5
2873
تگهای خبر: آموزشی , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان