آخر عملیات غربالگری و تب سنجی مسافران نوروزی در ورودی و خروجی استان ها

آخر عملیات غربالگری و تب سنجی مسافران نوروزی در ورودی و خروجی استان ها

به گزارش خاتون یار رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به پایان عملیات غربالگری و تب سنجی مسافران نوروزی در ورودی و خروجی استان ها اظهار داشت: از ۲۷ اسفند سال قبل تا ساعت ۱۶ روز ۱۴ فروردین ۹۹، به ۲۱میلیون و ۶۴۰هزار و ۸۶۱نفر خدمات غربالگری و تب سنجی عرضه شد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، مرتضی سلیمی درباره اجرا طرح غربالگری و تب سنجی در ورودی و خروجی استان ها، اظهار داشت: با عنایت به شرایط حساس و تردد بیش از اندازه مردم و مسافرین به شهرهای شمالی كشور اجرای طرح غربالگری و تب سنجی در كشور شروع شد.
وی اضافه كرد: در این طرح نیروهای عملیاتی هلال احمر برپایه وضعیت استان ها در بیشتر از ۸۵۱ پست موقت در ورودی و خروجی شهرها، ایستگاه قطار و فرودگاه ها برای كنترل مسافرین و شناسایی افراد مشكوك به كرونا فعالیت كردند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای طرح غربالگری و تب سنجی از ۲۷ اسفندماه به صورت ویژه در ۱۳ استان كشور كه در ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا مصوب شده بود، افزود: با استقرار ۳۹۴ پست موقت كه در هر پست ۴ نفر نیروی آموزش دیده از نجاتگران، اعضای جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر به صورت شبانه روزی تا آخر روز ۱۴ فروردین مبادرت به بررسی سلامت مسافرین و ارجاع افراد مورد احتیاج به درمان، به نیروهای بهداشت و درمان شد و این طرح با هماهنگی استانداری ها و همكاری دانشگاه های علوم پزشكی، نیروی انتظامی، پلیس راهور، راهداری و ضابطین قوه قضائیه انجام شد.
وی درباره تعداد افراد كنترل شده در طرح غربالگری و تب سنجی جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: در طول اجرای طرح ۲۱ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۸۶۱ نفر غربالگری شدند كه بیشترین افراد كنترل شده با تعداد یك میلیون و ۶۵۳ هزار و ۷۹۴ نفر مربوط به روز ۷ فروردین ماه با كنترل سرنشینان ۷ میلیون ۷۱۸ هزار و ۸۴ خودرو انجام شد.
به گفته سلیمی، ۱۴ هزار و ۳۰۲ نفر از سرنشینان خودرو ها كه مورد غربالگری و تب سنجی قرار گرفتند دارای علایم تب بالا و مشكوك به مبتلا شدن به بیماری كرونا بودند كه یك هزار و ۶۹۰ نفر با علایم تب بالا و بیماری در روز سوم فروردین ماه به مراكز درمانی ارجاع داده شدند.
وی با اشاره به فعالیت ۴ هزار و ۹۳۰ نفر در هر روز در پست های غربالگری و تب سنجی هلال احمر در استان های مختلف كشور، اضافه كرد: در مجموع از ۹۵ هزار و ۳۷۱ نفر روز نیروی امدادی برای اجرای طرح ملی غربالگری و تب سنجی هموطنان با به كارگیری ۱۵ هزار و ۲۷۸ دستگاه روز خودرو استفاده شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره پست های فعال در ۱۳ استان ویژه كشور، ۳۹۴ پست غربالگری در استان های تهران، قزوین، خراسان رضوی، گیلان، گلستان، مازندران، قم، مركزی، اصفهان، سمنان، همدان، البرز و لرستان، تصریح كرد: در مجموع ۱۰ میلیون ۶۷۸ هزار و ۳۲ نفر در پست های غربالگری این ۱۳ استان غربالگری شدند و ۹ هزار و ۵۱۰ نفر از این افراد برای ادامه روند درمان به مراكز درمانی ارجاع داده شدند. بعلاوه ۲ هزار و ۳۵۰ نفر روز نیروی امدادی در پست ها وظیفه غربالگری و تب سنجی هموطنان را بر عهده داشتند.1399/01/16
16:57:08
5.0 / 5
2892
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان