راه اندازی سامانه خود ارزیابی وضعیت روانشناختی در بحران ویروس كرونا

راه اندازی سامانه خود ارزیابی وضعیت روانشناختی در بحران ویروس كرونا

خاتون یار: سامانه خود ارزیابی وضعیت روانشناختی در بحران ویروس كرونا، بمنظور غربالگری هوشمند افراد جامعه و پیش گیری از لطمه های روانی - اجتماعی ناشی از این بحران، توسط سازمان بهزیستی كشور افتتاح شد.به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دكتر بهزاد وحیدنیا، مدیر كل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی كشور با بیان این خبر اظهار داشت: سلامت روان، جزیی از مفهوم سلامت كامل است كه در دوران شیوع ویروس كرونا باید توجه ویژه ای به آن داشت.

او اضافه كرد: در كنار نتایج منفی كه ویروس كرونا می تواند ایجاد كند؛ لطمه به سلامت روان افراد و به تبع آن كاهش بهزیستی روانی اجتماعی مردم عزیز، دور از ذهن نیست. به همین جهت ما متعقدیم می بایست از تمامی ظرفیت ها برای غربالگری و ارائه خدمات روانشناختی بهره برد.

مدیر كل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی اشاره كرد: در همین راستا دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی كشور در چارچوب طرح محب (مشاوره و حمایت های روانی- اجتماعی در بلایای طبیعی و انسان ساخت) با تشكیل كارگروه علمی و فنی، تدوین محتوی و زیرساخت و فن آوری؛ سامانه «خود ارزیابی وضعیت روانشناختی» را طراحی كرد كه در این فرایند، خدمات برمبنای سطح بندی و سیستم ارجاع ارائه خواهد شد.

وی اضافه كرد: افراد بعد از مراجعه به سامانه به آدرس http: //corona.behzisti.ir ضمن تكمیل اطلاعات جمعیت شناختی، به سوالات تخصصی پاسخ خواهند داد. در صورتیكه فرد در هر یك از آیتم ها از حد طبیعی عبور كرده باشد، بمنظور افزایش دقت در ارزیابی به تناسب نمره، سوالات دیگری را پاسخ خواهد داد. سپس درانتها فرایند، متناسب با نمره غربالگری، سفارش های روانشناختی ارائه می شود.

وحیدنیا قابلیت دیگر سامانه را ارجاع به صدای مشاور (۱۴۸۰) سازمان عنوان نمود و اظهار داشت: بدین صورت افرادی كه در گروه امتیازی بالاتر از حد طبیعی قرار می گیرند (تنش شدیدتری را تجربه می كنند)، می توانند با ارائه شماره تلفن و كد ملی در سامانه خود ارزیابی روانشناختی؛ كد شناسه خدمت دریافت نمایند و با صدای مشاور تماس (۱۴۸۰) بگیرند تا از خدمات تخصصی بهره مند شوند و چنانچه برمبنای تشخیص و مصاحبه مشاوران و روانشناسان صدای مشاوره (۱۴۸۰)، به خدمات تخصصی نیاز باشد، به مراكز تخصصی سازمان ارجاع می شوند.

او اضافه كرد: این چرخه تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت. البته لازم به ذكر است تمامی پروسه خدمت به صورت رایگان ارائه می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی، مدیر كل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی كشور درانتها ابراز امیدواری كرد: با مراجعه مردم به سامانه خود ارزیابی روانشناختی؛ ارتقای كیفیت زندگی، كاهش تاثیرات منفی اجتماعی و مدیریت و پیش گیری از لطمه های روانی و اجتماعی، اقدامات بموقع و در دسترسی را شاهد باشیم.

منبع:

1399/01/13
21:24:20
5.0 / 5
3220
تگهای خبر: خدمات , زندگی , سلامت , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان