پاسخ روزانه به 47 هزار تماس در اورژانس تهران در اسفندماه

پاسخ روزانه به 47 هزار تماس در اورژانس تهران در اسفندماه

به گزارش خاتون یار مركز اورژانس تهران از پاسخگویی به ۴۷ هزار تماس به صورت روزانه در اسفند ماه سال ۹۸ اطلاع داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، مركز اورژانس تهران از اوایل اسفند كه بحث شیوع كروناویروس در سطح استان عنوان شد در سه بخش فعالیت داشته است.
بخش نخست روتین كار اورژانس بوده كه مختص تماسهای مددجویان با ۱۱۵ است. در بخش دوم انتقال بین بیمارستانی مطرح بوده كه طی آن انتقال بیمارانی كه نیاز داشتند از بیمارستان به بیمارستان دیگری منتقل شوند، توسط آمبولانس های مركز اورژانس ۱۱۵ انجام می شد. بخش سوم هم به بیمارانی كه در داخل منزل قرنطینه بودند و احتیاج به خدمات پزشكی داشتند، اختصاص داشته كه رسیدگی به این افراد توسط ماموران اورژانس در داخل منزل انجام می شد.
در اسفند ماه تقریباً روزانه ۴۷ هزار تماس هم برای درخواست آمبولانس و هم برای سوالاتی كه در مورد كرونا وجود داشت، توسط مركز اورژانس تهران پاسخ داده شده است.
به رغم اطلاع رسانی ها برای تلفن های ۴۰۳۰ و ۱۹۰، اعتمادی كه مردم به ۱۱۵ داشتند، سبب افزایش تماس ها به اورژانس شده بود.
به قول معاون فنی و عملیات مركز اورژانس تهران، هم چنین مأموریت های اورژانس برای اعزام آمبولانس بر بالین بیمار هم تقریباً روزانه بین ۴۷۰۰ تا ۵۰۰۰ تماس بوده كه ركورد به حساب می آید. با عنایت به تعداد آمبولانس ها و نیروها می توان گفت تمام نیروهای اورژانس ۱۰۰ درصد در آماده باش بوده و تمام آمبولانس های رزرو مركز اورژانس تهران به صورت فعال در آمده و به صورت شبانه روزی به خدمت رسانی مشغول بودند.
مركز اورژانس تهران اعلام نمود هر ساله در تعطیلات كاهش مراجعات قابل ملاحظه ای داشته اما سال جاری با عنایت به شیوع بیماری كووید-۱۹ در مقایسه با سال قبل بیشتر از ۵۰ درصد افزایش هم در تماس ها و هم در مأموریت ها را شاهد بوده است.
هم اكنون هم مركز اورژانس تهران با عنایت به خلوت تر شدن شهر روزانه ۲۷ هزار تماس دارد و شمار اعزام ماموران این مركز روزانه به بیشتر از ۲۷۰۰ تا ۲۸۰۰ می رسد كه نسبت به همین روزها در مقایسه با نوروز ۹۸ افزایش بیشتر از ۵۰ درصدی داشته است.
به گزارش مركز اورژانس تهران، معاونت فنی و عملیات مركز اورژانس تهران هم چنین تصریح كرد: به همه مردم و شهروندان عزیز سفارش می نماییم دقت داشته باشند كه بحث سیزده بدر را به سال های بعد موكول كنند و در خانه بمانند و با عنایت به این كه پارك های بزرگ هم تعطیل شده اند، اگر این تجمع ها در داخل پارك های كوچك و محلی هم صورت بگیرد امكان دارد در آخر فروردین ماه پیك مجدد داشته باشیم. ازاین رو از مردم خواهش می نماییم كه در خانه بمانند تا هم برای خودشان و هم دیگران خطر مبتلا شدن به بیماری ایجاد نكنند.1399/01/10
22:54:42
5.0 / 5
3098
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان