اقدام هلال احمر و بهزیستی برای رفع چالش های كرونایی آسایشگاه خیریه كهریزك

اقدام هلال احمر و بهزیستی برای رفع چالش های كرونایی آسایشگاه خیریه كهریزك

به گزارش خاتون یار با حضور هیات اعزامی از جمعیت هلال احمر و سازمان بهزیستی، چالش های پیش روی شیوع كرونا در آسایشگاه خیریه كهریزك مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع كرونا در بخش های مختلف بستری و به رغم تمامی تلاشهای انجام گرفته در پیشگیری از گسترش این بیماری، امدادرسانی سازمان های متولی درمان برای كمك به كمیته مبارزه با كرونا در آسایشگاه خیریه كهریزك الزامی است.
گستردگی محوطه و بخش های مختلف بستری، جمعیت بالای سالمندان و معلولین و هم كادر پرستاری، ملزومات فراوانی را جهت رعایت بهداشت فردی مددجویان را می طلبد.
ازاین رو با حضور داریوش جواهری، معاون امور درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، امین شاهرخی مدیر كل بهزیستی استان تهران و هیئت همراه، چالش های پیش روی مسئولین آسایشگاه خیریه كهریزك در مقابله با شیوع بیشتر این بیماری در بخش های ۲۴ گانه بستری مورد ارزیابی قرار گرفت.
جواهری در دیدار با پورفهیم معاون توانبخشی آسایشگاه، ضمن تمجید از اقدامات مهم درمانی و پیشگیری انجام شده در كهریزك، اظهار داشت: حجم و گستردگی كار فراتر از انتظار است، بگونه ای كه می بایست تیم فعلی مجهزتر از حالا باشد تا راندمان كار مطلوب تری را شاهد باشیم.
جواهری افزود: در نخستین اقدام، باید ملزومات مورد نیاز بهداشتی، مراقبتی و ضد عفونی كننده به مقدار لازم فراهم تا انتظارات لازم برآورده شود.
معاون امور درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با اشاره به اینكه آماده مساعدت در فراهم نمودن ملزومات مورد نیاز هستیم، تصریح كرد: تیم های امدادرسان جمعیت هلال احمر در این برهه حساس وارد عمل خواهند شد تا در كنار مسئولین آسایشگاه خیریه كهریزك در مقابله با شیوع كرونا و امور درمان همكاری مثمر ثمر داشته باشند.
شاهرخی، مدیر كل بهزیستی استان تهران نیز، عزم جدی و همگانی در مهار گسترش ویروس كرونا در كهریزك را خاطرنشان كرد و اظهار داشت: با عنایت به صدمه پذیر بودن خیلی از مددجویان بستری در آسایشگاه، تمام تمهیدات لازم باید اندیشیده شود تا شاهد كمترین صدمه به سالمندان و معلولین باشیم.
شاهرخی تصریح كرد: نباید زمان را از دست داد، هر روزی كه می گذرد اساسا بر تعداد افراد مبتلا اضافه می شود كه تدابیر لازم با حمایت های مختلف باید بیشتر از پیش تقویت شود.
همینطور در این دیدار، حمیده پورفهیم - معاون توانبخشی آسایشگاه، به تشریح عملكرد كمیته مبارزه با كرونا در آسایشگاه خیریه كهریزك و اقدامات مختلف درمانی و مراقبتی در مجموعه پرداخت.
وی با برشماری نیازهای مختلف در زمینه مقابله با شیوع كرونا و درمان مددجویان هم اظهار داشت: تدابیر لازم برای قرنطینه كامل بخش ها و درمان مبتلایان به این بیماری، همراهی و همكاری مسئولین متولی درمان را می طلبد؛ چون كه ما به تنهایی حتما قادر به پاسخگویی به نیازهای فراوان درمانی و مراقبتی نیستیم.
به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه كهریزك، معاون توانبخشی آسایشگاه، با تاكید بر تسریع در روند اقدامات مهم و همكاری مسئولین امر در وضعیت كنونی هم اظهار داشت: آسایشگاه خیریه كهریزك بعنوان بازوی توانمند دولت در سرویس دهی به ۱۷۵۰ مددجوی تحت پوشش خود، انتظار دارد در حساس ترین وضعیت به وجود آمده در خلال سالیان گذشته مساعدت های لازم را دریافت داشته تا بتواند سلامتی همه مددجویان بستری را تضمین كند.1399/01/06
21:18:35
5.0 / 5
3108
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان