مسئولیت اجتماعی روزهای كرونایی در قبال كودكان

مسئولیت اجتماعی روزهای كرونایی در قبال كودكان

خاتون یار: یك معلم و معاون مدرسه ای در تهران دغدغه این روزهای كرونایی را تربیت شهروندی مسئول عنوان می كند تا نسبت به سلامت خود و دیگران، برای خود سهمی قائل باشد.


آزاده آشوری درگفت وگویی با ایسنا با اشاره به مسئولیت اجتماعی همگان در مقابل كرونا اظهار داشت: هرگاه سفارش ها و تذكرات وزارت بهداشت را می شنوم و درخواست های بی جوابی كه از مردم می كنند را گوش می دهم به خودم می گویم چرا باید مردم شنوا نباشند؟ كجای كار می لنگد؟ بعد انگشت اشاره را به سمت خودم می گیرم و از خودم می پرسم آیا من كه متولی امر آموزش نسل بعدی بودم، شهروندی مسئول تربیت كرده ام تا نسبت به محیط پیرامونی خود بی تفاوت نباشد؟
این معلم در ادامه اظهار داشت: در این روزهای پرالتهاب، بارها و بارها به خودم سفارش كرده ام كه وقتی این روزها بگذرد به شاگردانم خواهم آموخت كه تو در قبال هموطنت، همكارت و همه مسئول هستی. ما با جامعه ای روبرو می باشیم كه بعضی از اعضای آن منافع فردی خودرا بر منافع جمعی ترجیح میدهند و این در نحوه برخورد ما با ویروس كرونا مشهود است.
وی افزود: قصد برخی مردم برای مسافرت با وجود هشدارهای فراوان در خصوص منع سفر، حضور پر ازدحام در بازار گل با وجود تذكرهای فراوان همه و همه تذكری است به من تا به یاد بیاورم كه شهروندمسئول تربیت نكرده ام. بدین سبب تمام تلاشم را بعنوان كسی كه در حوزه تعلیم و تربیت زندگی می كند، خواهم كرد تا انسان شهروند تربیت كنم.
آشوری با اشاره به اینكه امروز از همه شهروندان می خواهم تا با حضور در خانه به فكر خود و سپس همه كودكان كشور باشند، افزود: این كودكان روزهاست كه از حضور در مدرسه محروم شده اند و این حق آنهاست كه در مدرسه و به شكل كامل آموزش ببینند. این روزها ماندن در خانه همان مسئولیت اجتماعی ما در قبال این كودكان و نوجوانان است تا با شكسته شدن این چرخه هرچه سریعتر آنها را به مدرسه برگردانیم.
منبع:

1399/01/04
15:47:27
5.0 / 5
3360
تگهای خبر: زندگی , سفر , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان