استاندار سیستان و بلوچستان:

ویروس كرونا از جانب مردم جدی گرفته شود

ویروس كرونا از جانب مردم جدی گرفته شود

به گزارش خاتون یار ایسنا/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: آنچه درباره ویروس كرونا مهم می باشد اینكه بیماری جدی است و باید از جانب عموم مردم جدی گرفته شود.


احمدعلی موهبتی در ستاد مقابله با كرونای سیستان و بلوچستان با اشاره به اینكه باید تلاش نماییم تا كسی از خانه بیرون نیاید، اظهار داشت: از آنجایی كه هدف از دوركاری كارمندان در خانه ماندن است این قبیل افراد موظفند از تلفن خانه خود پاسخگوی اداره باشند و در صورت خروج از منزل برای آنان غیبت منظور می شود. مصوب كردیم تا در بعضی دستگاه های اجرایی مدیران به ۵۰ درصد كارمندان دوركاری بدهند و یك روز در بین در محل كار حاضر شوند تا از ازدحام جمعیت در طول روز در محل كار كاسته شود.
وی اظهار داشت: سیستان و بلوچستان از نظر تعداد افراد مبتلا به كرونا جزو استان های كم مبتلا است اما بستر خطر دراستان فراهم است و باید این را بپذیریم كه احتمال شكل گیری پیك بیماری در این استان هم وجود دارد.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: خیلی از مردم سیستان و بلوچستان خویشاوندانی در خارج از استان دارند كه دامنه حضور این افراد در نقاط پرخطر مانند قم، گلستان و مشهد است.
موهبتی اضافه كرد: همینطور از سراسر كشور افرادی به سیستان و بلوچستان وارد و از اینجا خارج می شوند كه نمونه آن زائرین پاكستانی هستند به صورتی كه از آغاز اسفند تابحال ۴ هزار و ۵۲۸ نفر از آنان از مرز پاكستان خارج شدند. از طرفی اتباع غیر مجاز افغانستانی هم وارد این استان می شوند كه همه این ترددها می تواند عامل انتشار ویروس كرونا باشد.
وی تصریح كرد: در ایام آینده به علت تعطیلات احتمال افزایش جابجایی های بین شهری بیشتر است و این مورد هم صدمه زا خواهد بود چون كه افراد پس از برگشت به استان بیماری را با خود می آورند ازاین رو روزهای سختی خواهیم داشت.
موهبتی با اشاره به اینكه در این ستاد برای بدترین شرایط برنامه ریزی می نماییم، افزود: تمامی نظرات درباره این بیماری هنوز به قطعیت نرسیده توجه به هشدارهای همگانی و رعایت نكات بهداشتی هم اكنون بهترین راه برای مقابله با این بیماری است.
استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همه دستگاه های اجرایی باید در حیطه وظایفی كه این ستاد برای آنها تعیین كرده است فعالیت كنند.
موهبتی تصریح كرد: درخواست هر سه دانشگاه علوم پزشكی استان تعطیلی نمازهای جمعه و جماعات یومیه در مساجد استان است كه برپایه مصوبات این ستاد تمامی مساجد سطح استان تعطیل شدند.
وی ادامه داد: دستگاه های متولی مانند سازمان میوه و تره بار، اتحادیه خبازان، مجمع امورصنفی و غیره برای تأمین نیازهای مردم باید تمهیدات لازم را بیندیشند تا مشكلی پیش نیاید.
وی افزود: برای پرداخت هایی مانند آب، برق، گاز و عوارض شهری و... هم باید از جانب دستگاه های متولی بازه سه ماهه در نظر گرفته شود كه جریمه ای به مردم تعلق نگیرد.
موهبتی تصریح كرد: تمامی مساجد و اماكن تجاری پرخطر هم تعطیل شده اند و در صورت باز بودن برخورد قانونی صورت می گیرد.1398/12/21
23:58:33
5.0 / 5
3439
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان