اصلاح پروسه ثبت نام در صندوق بیمه روستاییان بدنبال مشاهده كرونا ویروس

اصلاح پروسه ثبت نام در صندوق بیمه روستاییان بدنبال مشاهده كرونا ویروس

خاتون یار: مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستاییان و عشایر از دستور محمد شریعتمداری - وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خصوص استفاده از تمام ظرفیت های این صندوق برای اطلاع رسانی، آگاه سازی و كمك به جامعه هدف صندوق جهت مقابله با شیوع ویروس كرونا آگاهی داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا وبنابر اعلام مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، علی شیركانی اظهار داشت: به دستور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی هم زمان با گسترش شیوع ویروس كرونا، كمیته ای در صندوق تشكیل و تلاش شد تدابیری برای پیش گیری از انتقال ویروس در بین جامعه هدف، كارگزاری ها و كاركنان اندیشیده شود.
وی اضافه كرد: بنا بر همین دستور، پروسه ثبت نام در صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستاییان و عشایر اصلاح و تا اطلاع ثانوی، ستاندن اثر انگشت از متقاضیان ثبت نام در این صندوق، حذف شد. همین طور باتوجه به اثر شیوع ویروس بر اقتصاد مناطق روستایی و عشایری، قرار شد با همكاری كارگزاران صندوق كه در بیشتر از ۱۸۰۰ نقطه روستایی حضور دارند، پیشنهاداتی برای كمك به اعضای صندوق مطرح و بررسی شود.
شیركانی افزود: در حوزه فرایندهای بیمه ای نیز با برقراری امكان دریافت آنلاین شناسه و پرداخت غیرحضوری حق بیمه، به بیمه شدگان متقاضی تمدید اطلاع رسانی كردیم كه می توانند بدون بازگشت حضوری، نسبت به واریز حق بیمه و تمدید سوابق خود اقدام نمایند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستاییان و عشایر همین طور از ابلاغ دستورالعمل نحوه ساماندهی محیط كار در امتداد پیش گیری از شیوع بیماری بوسیله طراحی پروتكل های كاهش خطر انتقال ویروس در فضای اداری به كارگزاری ها آگاهی داد و اظهار داشت: با استفاده از سفارش های مراجع ذیصلاح مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و جمعیت هلال احمر، بسته های آموزشی تهیه و در اختیار كارگزاران صندوق قرار گرفت تا نسبت به آگاه سازی جامعه هدف بوسیله فضای مجازی و شبكه های اجتماعی خود اقدام نمایند.
وی اضافه كرد: درباب نیروی انسانی صندوق نیز ضمن توزیع اقلام ضروری، با چاپ و نصب تابلوهای آموزشی در جهت اطلاع رسانی به آنان اقدام شده است. همین طور با ایجاد زیرساخت های مورد نیاز، سعی شده كارهای كاركنان با تاكید بر انجام بموقع درخواست های بیمه شدگان صندوق، حتی الامكان به صورت دوركاری صورت گیرد. بر همین اساس، همه جلسات غیرضروری نیز تا اطلاع ثانوی لغو شده است.
منبع:

1398/12/13
13:31:06
5.0 / 5
3566
تگهای خبر: آموزشی , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان