تدابیر تأمین اجتماعی برای مقابله با كرونا در مراكز درمانی و اداری سازمان

تدابیر تأمین اجتماعی برای مقابله با كرونا در مراكز درمانی و اداری سازمان

به گزارش خاتون یار مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: پزشكان و عموم كاركنان بیمارستان ها و مراكز درمانی در شرایطی سخت، كاری پرخطر را در زمینه خدمت رسانی به بیماران مبتلا یا افراد مشكوك به ابتلای به ویروس كرونا برعهده دارند و ما زحمات و تلاشهای پرارزش و توام با فداكاری و امیدبخشی این عزیزان را ارج می نهیم.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دكتر مصطفی سالاری در جلسه ای با مدیران ارشد سازمان تأمین اجتماعی كه به منظور بررسی شرایط و اتخاذ راهكارهای مناسب برای مقابله با شیوع ویروس كرونا برگزار شد، تصریح كرد: همكاری حداكثری با وزارت بهداشت وجود دارد و مدیریت های درمان تأمین اجتماعی سراسر كشور با دانشگاه های علوم پزشكی برای عرضه خدمات درمانی به بیماران و سایر اقدامات در حال همكاری هستند.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درباره مراكز درمانی ملكی این سازمان هم اظهار داشت: در این مراكز آمادگی حداكثری برای خدمت رسانی به بیماران و افراد مشكوك به مبتلا شدن وجود دارد.
سالاری اضافه كرد: به منظور اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با شیوع بیماری 200 میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات و امكانات مصرفی پیشبینی شده است كه با تشخیص معاونت درمان خریدهای لازم انجام و در اختیار واحدهای درمانی سراسر كشور قرار می گیرد.
وی درباره استفاده از نیروهای تخصصی و غیر تخصصی خارج سازمان مورد نیاز هم اظهار داشت: اختیارات لازم برای بكارگیری موقتی نیروی تخصصی و غیرتخصصی به مدیران درمان تأمین اجتماعی سراسر كشور تفویض شده است و حتی امكان پرداخت دستمزد مازاد با سازوكار مشخصی وجود خواهد داشت.
سالاری بر ضرورت تداوم اقدامات احتیاطی در مراكز بیمه ای و درمانی سازمان تأمین اجتماعی برای مقابله با شیوع ویروس كرونا تاكید كرد و اظهار داشت: تجهیز مراكز به مواد ضدعفونی و استفاده كاركنان و رجوع كنندگان از این مواد و البته اتخاذ تمامی تدابیر لازم برای حفظ ایمنی رجوع كنندگان و كاركنان كه از هفته قبل شروع شده است تا رفع كامل خطر این بیماری بایستی تداوم یابد.
سالاری همینطور با تاكید بر پشتیبانی و فعالیت مستمر حوزه فناوری اطلاعات سازمان از مردم خواست تا از خدمات غیرحضوری سازمان استفاده كنند.
به گزارش اداره كل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، ستاد مدیریت بحران در مورد بیماری كرونا در سازمان تأمین اجتماعی با محوریت معاونت درمان این سازمان تشكیل و به صورت روزانه به بررسی مسائل مربوط به پیشگیری و درمان بیماران و افراد مشكوك به ابتلای به ویروس كرونا می پردازد و اقدامات و پشتیبانی لازم به صورت مستمر انجام می شود.1398/12/11
20:55:22
5.0 / 5
3387
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان