اختصاص اتاق مجزا برای معتادان مشكوك به كرونا در مراكز درمان اعتیاد

اختصاص اتاق مجزا برای معتادان مشكوك به كرونا در مراكز درمان اعتیاد

به گزارش خاتون یار مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی كشور تمهیدات این سازمان برای جلوگیری از شیوع كرونا در مراكز درمان اعتیاد زیر نظر بهزیستی را شرح داد و اظهار داشت: مراجعین هنگام ورود به مركز از نظر وجود علائم كرونا ویروس باید غربال شوند. افرادی كه دارای علائم بیماری هستند نباید در مراكز توقف داشته و تنها می تواند خدمات را به صورت سرپایی دریافت نمایند.


مسعود آسیما در گفتگو با ایسنا، در مورد دستورالعمل سازمان بهزیستی برای جلوگیری از شیوع كرونا در مراكز تجمعی دفتر پیشگیری و امور اعتیاد اظهار داشت: در این مراكز علاوه بر رعایت كلیه اصول بهداشتی باید مراجعین هنگام ورود به مركز از نظر وجود علائم كرونا ویروس غربال شوند. افرادی كه دارای علائم بیماری هستند هم نباید در مراكز توقف داشته و تنها می تواند خدمات را به صورت سرپایی دریافت نمایند.
وی با تاكید بر این كه افرادی كه به معتادان خدمات عرضه می دهد باید احتیاط لازم از نظر فاصله و شست و شوی دستها رعایت نمایند افزود: همینطور افراد مشكوك به بیماری باید برای ادامه درمان به مراكز درمانی ارجاع داده شوند.
آسیما در مورد تیم ها و مراكز سیار هم توضیح داد: افراد عرضه دهنده این خدمات هم باید هنگام خدمت رسانی به افراد اصول كلی بهداشتی را رعایت كرده و با مشاهده موارد دارای علائم به آنها آموزش های لازم را عرضه كرده و سپس به مراكز درمانی ارجاع دهند.
مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی كشور در مورد مراكز سرپناه شبانه (شلترها) هم خاطرنشان كرد: در این مراكز علاوه بر رعایت اصول كلی بهداشتی باید اتاق مجزا جهت افرادی كه دارای علائم بیماری هستند در نظر گرفته شود و از تماس افراد دارای علائم با سایر مراجعین خوداری شوند. همینطور افراد مشكوك به بیماری هم برای ادامه بیماری به مراكز درمانی ارجاع می شود.
آسیما در مورد مراكز اقامتی میان مدت هم اظهار داشت: در این مراكز هنگام پذیرش افراد باید از نظر وجود علائم كووید ۱۹ مورد معاینه و غربالگری قرار گیرند و در صورت داشتن علائم تا بهبودی كامل از پذیرش آنها در مركز خودداری شود. در این مراكز علاوه بر رعایت اصول كلی بهداشتی بهتر است افراد دارای علائم در صورت داشتن خانه تا زمان بهبودی ترخیص شوند. در غیر این صورت باید اتاق مجزا برای افراد دارای علائم وجود داشته باشد و از تماس افراد تا زمان بهبودی با سایر افراد خدمت گیرنده و افراد سالم خودداری شود. همینطور در صورت وجود علائم شدید این افراد باید به مراكز درمانی مربوطه ارجاع شوند.
وی در مورد مراكز اقامتی دراز مدت هم اضافه كرد: در این مراكز با عنایت به دوره طولانی تر حضور افراد در صورتیكه فردی دارای علائم باشد با عنایت به وضعیت بیمار می توان در طول دوره بیماری او را موقتا ترخیص یا در اتاق جداگانه بستری كرد ودر صورت وجود علائم شدید به مراكز بهداشتی ارجاع داد.
مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی كشور با اشاره به این كه در مراكز ماده ۱۶ هم افراد در زمان پذیرش مورد معاینه و غربالگری قرار می گیرند اظهار نمود: بهتر است افراد دارای علائم در صورت داشتن خانه تا زمان بهبودی ترخیص شوند. در غیر این صورت بایستی اتاق مجزا برای این افراد وجود داشته باشد و از تماس آنها با سایرین جلوگیری شود. همینطور از پذیرش افراد در مراكز اقامتی كوتاه مدت هم باید تا زمان بهبودی افراد دارای علائم بیماری خودداری شود.
آسیما در انتها تصریح كرد: كلیه مسئولان، پرسنل مراكز1، افراد تیم های امداد رسان سیار و موبایل سنترها باید در دوره های آموزشی كه به منظور پیشگیری و كنترل كووید ۱۹ برگزار می گردد شركت نمایند.
منبع:

1398/12/06
23:28:19
5.0 / 5
3773
تگهای خبر: آموزشی , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان