اسفنانی به خاتون یار خبر داد

كشف ۵۵۰ هزار عدد ماسك احتكار شده در تهران

كشف ۵۵۰ هزار عدد ماسك احتكار شده در تهران

به گزارش خاتون یار مدیركل تعزیرات حكومتی شهر تهران از كشف ۵۵۰ هزار ماسك احتكار شده در یك انبار تهران و برخی داروخانه ها اطلاع داد.محمدعلی اسفنانی در گفتگو با ایسنا در ارتباط با نظارت های سازمان تعزیرات حكومتی بر بازار فروش ماسك و دستكش یك بار مصرف به دنبال شیوع ویروس كرونا در كشور اظهار نمود: ما طی روزهای پنجشنبه، شنبه و همینطور امروز (یكشنبه) اكیپ های گوناگونی از گشت هایمان را در سطح شهر اعزام كردیم كه منجر به این شد كه روز گذشته یك انبار احتكار ماسك و مواد ضدعفونی كننده را با حدود ۵۰۰ هزار عدد ماسك در تهران كشف نماییم.

وی اضافه كرد: خوشبختانه این تعداد ماسك ضبط شده و تحویل دانشگاه علوم پزشكی ایران می شود تا به داروخانه ها برای مصرف مردم تحویل دهند.

مدیركل تعزیرات حكومتی شهر تهران از كشف قریب به ۵۰ هزار عدد ماسك در داروخانه ها هم اطلاع داد و اظهار داشت: این داروخانه ها این ماسك ها را به مردم عرضه نكرده و یا گران می فروختند. همینطور ژل ها و اسپری های ضد عفونی كننده هم در بعضی موارد كشف شد كه هم خیلی گران می فروختند و هم عرضه نمی كردند كه تماما به پرونده آنها رسیدگی و حكم صادر شد.

اسفنانی تصریح كرد: ما كماكان همین رویه را تا رسیدن به وضعیت مطلوب ادامه می دهیم.

وی در ارتباط با خبری در خصوص اینكه مقرر است ماسك به صورت مجانی در اختیار مردم قرار گیرد، بیان نمود: این سیاست علوم پزشكی وزارت بهداشت و درمان است كه اگر این كار را انجام دهند، آنهایی كه ماسك نگهداری كرده و عدم عرضه داشته اند اساسا مجبور می شوند ماسك های مورد نظرشان را عرضه كنند.

مدیركل تعزیرات حكومتی شهر تهران با تاكید بر اینكه "ما كماكان نظارت مان را ادامه می دهیم"، اظهار داشت: حتی در توزیع وزارت بهداشت هم اگر لزوم پیدا كند نظارت می نماییم كه ماسك و آنچه مورد نیاز مردم است در اختیار آنها قرار گیرد.

وی در ارتباط با گزارش تخلفات به سازمان تعزیرات حكومتی تاكید كرد: مردم می توانند از راه سامانه ۱۳۵ سازمان تعزیرات تخلفاتی را كه مشاهده می كنند، گزارش دهند.

بر اساس این گزارش، مدیركل تعزیرات حكومتی شهر تهران روز گذشته (شنبه) از برنامه ریزی گشت های این سازمان برای حضور در مراكز عرضه و تولید ماسك و موارد مورد نیاز مردم به دنبال شیوع بیماری كرونا اطلاع داده بود.
1398/12/04
22:54:51
5.0 / 5
3566
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان