در مراسم امضای تفاهم نامه همكاری جهاددانشگاهی، وزارت رفاه و مجلس عنوان شد

گلایه شریعتمداری از فساد در صدور مجوز دفاتر پیشخوان و بخشنامه های تأمین اجتماعی

گلایه شریعتمداری از فساد در صدور مجوز دفاتر پیشخوان و بخشنامه های تأمین اجتماعی

به گزارش خاتون یار وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بر روشن كردن و انداختن نورافكن ها بر زوایای تاریك موجود تصریح كرد و اظهار داشت: لایحه مدیریت تعارض منافع را در ۳۹ ماده تقدیم مجلس كرده ایم و امیدواریم در نخستین فرصت مصوب و زمینه های قانونی اجرای این مهم فراهم گردد. این كار دشوار می باشد و باید منتظر فشارها باشیم.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در مراسم امضای تفاهم نامه همكاری مشترك جهاد دانشگاهی، وزارت رفاه و مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی پیرامون "تدوین سند فقر و تعارض منافع" كه در ساختمان مركزی جهاددانشگاهی برگزار گردید با اشاره به اینكه از سالهای گذشته و از زمانی كه رهبری درباره سه عنصر فقر و فساد و تبعیض سخن گفتند دریافتیم كه باید بعنوان دردی بزرگ مورد توجه جدی تری قرار بگیرد. رابطه متناظری بین فساد و كاهش رفاه عمومی وجود دارد.

وی اضافه كرد: اگر نتوانیم این رابطه را به هر طریقی بشكنیم و برخورد واقعی با مظاهر فساد نداشته باشیم همچنان چهره خشن فقر را شاهد خواهیم بود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی ضمن گرامیداشت ایام فجر اظهار داشت: تمام شعارهای ما قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، عدالت خواهانه و در جهت رفع تبعیض و برخورد با فساد بود. تبعیض آشكاری در آن ایام وجود داشت و چهره فقر در ابعاد گوناگون مشهود بود و فقر در حیطه تأمین سرپناه و حاشیه نشینی كاملا مشهود و مكشوف بود.
شریعتمداری با اشاره به اینكه اگر از آرمان ها و ارزش ها فاصله بگیریم اساس انقلاب را از دست دادهایم اظهار داشت: عوامل برون زایی هم در شكل گیری وضعیت امروز وجود دارد. فشارهای نظام سلطه بی تأثیر نبوده است. درمنطقه بزرگ نفتی قرار داریم و مقابله با سیاستهای جهانی، عامل بزرگی برای فشار وارد كردن به ما بوده است. ناكارآمدی و فاصله گرفتن از اصول انقلاب هم عامل مهمی در رسیدن به شرایط نامطلوب بوده است.
وی افزود: در جامعه ما مرسوم شده كه وقتی صحبت از فقر می شود فقربازی راه می افتد و دست مایه تشكیل جلساتی می شود كه درباره فقر و فساد گفت وگوكنیم؛ این جامعه را خسته كرده و باید جنبههای عملی و عملیاتی پررنگ شود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه وقتی كسی بخواهد با فقر مبارزه كند با وی مقابله هایی شده و در برابرش مقاومت می كنند اظهار داشت: مأموریت رئیس سازمان تأمین اجتماعی منقح كردن قوانین است تا جلوی فساد را بگیرد. حالا قوانین و بخشنامه های سازمان تأمین اجتماعی منشاء بروز فساد است و یكی از مصادیق آن وجود كارگزاری هاست. در بهزیستی هم همچنین است خودمان ناظر و منظور و به عبارتی مجری و ناظر بهزیستی بر خیریه ها هستیم. این حركت در بهزیستی شروع شده كه كار یا در بخش خصوصی یا در دولت دنبال شود.
وی بر روشن كردن نورافكن ها بر زوایای تاریك موجود تصریح كرد و اظهار داشت: وقتی كار واقعی است كه مردم نتایج آنرا احساس كنند. یك نمونه دیگر این است كه خود سازمان فنی و حرفه ای مجوز تاسیس آموزشگاه می دهد و از آن سو برای خودشان و دوستانشان مجوز آموزشگاه می گیرند. متاسفانه تعارض منافع را در كشور قانونمند كرده ایم.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: پیشخوان دولت درست كرده ایم و مجوز را به مرتبطین خودمان می دهیم. باید با مصادیق واقعی تعارض برخورد نماییم و مردم آنرا احساس كنند.
شریعتمداری با اشاره به اینكه لایحه مدیریت تعارض منافع را در ۳۹ ماده تقدیم مجلس كرده ایم و امیدواریم در نخستین فرصت مصوب و زمینه های قانونی برخورد با آن فراهم گردد اظهار نمود: این كار دشوار می باشد و باید منتظرفشارها باشیم اما تصور می كنم اگر قدم در این راه بگذاریم مردم احساس رضایت بیشتری خواهند كرد.1398/11/15
23:17:14
5.0 / 5
4097
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان