خانه های سلامت تهران خدمات روانشناسی بحران ارائه می دهند

خانه های سلامت تهران خدمات روانشناسی بحران ارائه می دهند

به گزارش خاتون یار مدیركل سلامت شهرداری تهران اظهار داشت: خانه های سلامت منتخب مناطق 22گانه به مدت 10 روز خدمات رایگان مشاوره، روانشناختی و حمایت های اجتماعی- روانی با رویكرد مداخله در بحران ارائه می دهند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، زینب نصیری با بیان این خبر اشاره كرد: باتوجه به رویدادها و اتفاق های اخیر طی روزهای گذشته، در كنار هموطنانی كه داغدار عزیزان خود هستند، تمام مردم ایران به خصوص شهر تهران، فشار روانی و سوگ عمیقی را تجربه می كنند كه توأم با نگرانی است.
وی یكی از عوامل مهم موثر بر بهبود وضعیت روانی و اجتماعی شهروندان را انتخاب نحوه مواجهه درست و همراهی با مردم توسط سیاست گذاران و برنامه ریزان در سطح كلان و كاهش تنش ها در سطح جامعه دانست.
نصیری افزود: با وجود این، ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی فردی و تخصصی در رابطه با بحران و بلایا به شهروندان به خصوص با رویكرد كاهش لطمه های روانی در كودكان و نوجوانان می تواند به تاب آوری اجتماعی و بهبود سلامت روان شهروندان كمك نماید.
مدیركل سلامت شهرداری تهران اضافه كرد: همین طور سرای محلات با اقدامات اجتماع محور و گفت وگوهای محلی با حضور متخصصین سلامت روان می توانند بعنوان محلی برای گردهمایی مردم محله و ایجاد همدلی و همدری مشترك در كاهش آلام آنان نقش داشته و موثر باشند.
نصیری بیان كرد: مشاوران، روانشناسان و مددكاران اجتماعی، كلینیك های مشاوره، روانشناسی و مددكاری اجتماعی داوطلب برای حضور موثر در تمامی سرای محله های ۳۵۲ گانه شهر تهران می توانند با این نهاد همكاری كنند.
طبق گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مدیركل سلامت شهرداری تهران اظهاركرد: مشاوران، روانشناسان و مددكاران شهرداری تهران در سطح مناطق ۲۲گانه ضمن دیدار و اعلام تسلیت به خانواده های داغدار واقعه تلخ سقوط هواپیمای اوكراینی، در صورت درخواست آماده ارائه خدمات مشاوره به این خانواده ها هستند.
اسامی و نشانی خانه های سلامت منتخب كه در این طرح جهت استفاده شهروندان ارائه شده است را می توانید از اینجا مشاهده كنید.1398/10/28
14:33:36
5.0 / 5
4495
تگهای خبر: خانواده , خدمات , سلامت , مشاور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان