ارسال غذا، دارو، پوشاك و ماشین آلات راه سازی برای سیل زدگان

ارسال غذا، دارو، پوشاك و ماشین آلات راه سازی برای سیل زدگان

به گزارش خاتون یار نماینده ویژه وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی در امور سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان از ارسال كمك سازمان ها شامل غذا، دارو، پوشاك و بخشی از تجهیزات مورد نیاز همچون ماشین آلات راه سازی برای سیل زدگان اطلاع داد.به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا حجت میرزایی با اشاره به اینكه دامنه مأموریت وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در استان ها بسیار گسترده است، اظهار داشت: همچون این مسئولیت ها می توان به وظایفی كه سازمان بهزیستی، سازمان تأمین اجتماعی، صندوق بازنشستگی كشوری و بانكهای رفاه و توسعه تعاون در قبال اقشار مختلف دارند، اشاره نمود.

وی اضافه كرد: مجموعه یا زنجیره طولانی وظایف، گستردگی مخاطبان و گروه های مشمول باعث شد تا روز وقوع سیل در سیستان و بلوچستان، وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی مأموریت ویژه ای را به معاونان ستادی، مدیران صندوق بازنشستگی، بانك ها و سازمان ها و موسسات وابسته بدهند كه حداكثر تلاش خویش را برای كمك به هموطنان سیل زده در استان سیستان و بلو چستان انجام دهند.

میرزایی افزود: به دنبال دستور وزیرتعاون، كار و رفاه اجتماعی، ستاد ویژه ای در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی تشكیل شد.

وی با اشاره به تشكیل جلسه ای با حضور همه مدیران، روسای سازمان های وابسته و صندوق ها و معاونین ستادی در وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی درمورد سیل استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در این نشست مقرر شد كه در چند حوزه اقدامات حمایتی فوری در زمینه خدمت رسانی به صدمه دیدگان از سیل صورت گیرد.

میرزایی در تشریح این اقدامات اظهار داشت: سازمان بهزیستی مأموریت پیدا كرد كه به سرعت وضعیت خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی صدمه دیده از سیل را بررسی و تا حد امكان نسبت به تجهیز كمك های مردمی و ارسال آن به این خانوارها اقدام نماید.

وی به دیگر اقدامات در این حوزه اشاره و خاطرنشان كرد: بانكهای تعاون و رفاه مأموریت یافتند تصمیم هایی را به منظور تسهیل، تقسیط و یا استمهال بدهی های مشتریان و افزایش وام های قرض الحسنه به مردم استان تصمیماتی را اتخاذ كنند. همچنین نسبت به توقف اقدامات قضایی برای مشتریانی كه چك برگشتی دارند و یا بنگاه های اقتصادی و اهالی كسب و كارهایی كه سر رسید اقساط وام های پیشین آنها فرا رسیده است اقدام لازم را انجام دهند.

میرزائی اضافه كرد: سازمان تأمین اجتماعی هم مأموریت یافت همه واحدهای درمانی خویش را با سرویس دهی شبانه روزی به هموطنان صرف نظر از اینكه بیمه تأمین اجتماعی باشند یا نباشند، آماده كند.

میرزایی خاطرنشان كرد: مقرر شد اقلام دارویی مورد نیاز صدمه دیدگان از جانب سازمان تأمین اجتماعی و شركت سرمایه گذاری دارویی تأمین (TPICO) تامین گردد.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه در صورت نیاز تیم های پزشكی و امدادی هم در استان سیستان و بلوچستان حضور می یابند، اظهاركرد: اقلام غذایی و كمك های غیر نقدی توسط بعضی از سازمان ها و در قالب مسئولیت اجتماعی تأمین می شود.

وی افزود: این كمك ها شامل غذا، دارو، پوشاك و بخشی از تجهیزات مورد نیاز همچون ماشین آلات راه سازی برای مردم صدمه دیده از سیل است كه بخشی از این كمك ها دو روز قبل به استان ارسال شده است و بخش دیگری از آن در ایام آینده برای هموطنان ارسال می شود.

میرزایی در ادامه به اقدامات سازمان آموزش فنی و حرفه ای در این عرصه اشاره و خاطرنشان كرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور هم تجهیز تیم های كمك رسان فنی را با هدف رفع مشكلاتی كه خودرو ها و ماشین آلات با آن روبرو هستند و تعمیر لوازم خانگی و ارائه كمك فنی در دستور كار خود قرار داده است.

وی به اقدامات معاونت تعاون در این حوزه هم اشاره نمود و اظهار داشت: این معاونت در حال رایزنی با شركت های بزرگ پوشاك است تا مایحتاج مورد نیاز هموطنان صدمه دیده از سیل را با تخفیف های قابل توجه ۴۰ تا ۵۰ درصدی تأمین و برای استان ارسال نماید.

میرزایی افزود: البته بخشی از تأمین مالی خرید پوشاك را خیرین و شركت های تعاونی عهده دار خواهند بود.

وی ابراز امیدواری كرد كه این كمك ها در این مرحله كه هموطنان به حمایت های فوری نیاز دارند بتواند بخشی از مشكلات آنها را مرتفع سازد.

به گزارش مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، میرزایی با اشاره به اینكه مهمترین بخش از وظایف این وزارتخانه در مرحله پس از اتمام سیل است، اظهار داشت: پس از فروكش كردن سیل و بازگشت به شرایط عادی، برنامه ها و اقداماتی ازجمله كمك به كسب و كارها، تسهیل و تأمین مالی كسب و كارهایی كه احتیاج به تسهیلات دارند از راه بانكهای عامل در دستور كار قرار خواهد گرفت و سازمان تأمین اجتماعی هم در این حوزه رویه های خاصی نسبت به بدهكاران بیمه ای را در مراحل بعد اعمال خواهد نمود.
1398/10/27
12:14:53
5.0 / 5
4737
تگهای خبر: پزشك , دارو , درمان , لوازم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان