ایرانی ها سال جاری چقدر صدقه پرداختند؟

ایرانی ها سال جاری چقدر صدقه پرداختند؟

به گزارش خاتون یار به قول معاون توسعه مشاركت های مردمی كمیته امداد در ۹ ماهه سال جاری هر ایرانی به صورت متوسط ۳۲ هزار ریال صدقه پرداخت كرده این در حالیست كه سرانه صدقه به ازای هر ایرانی ۱۱۶ ریال است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، علیرضا عسگریان بامداد امروز در نشستی خبری با اشاره به اینكه سال قبل با عنایت به مشكلات اقتصادی و مشكلات زیست محیطی مردم كمك های فراوانی داشتند، اظهار داشت: با عنایت به سیل ابتدای سال جاری علاوه بر اینكه مردم بخشی از داشته های خویش را برای كمك به سیل زدگان اهداء كردند، كمك های زیادی هم به كمیته امداد داشتند.
عسگریان با اشاره به اینكه در سال ۹۶ بودجه سال ۹۷ را چالشی بستیم، اضافه كرد: جشن نیكوكاری سال قبل ۶۸ درصد و جشن عاطفه ها ۷۱ رشد داشته است.
معاون توسعه مشاركت های مردمی كمیته امداد اظهار داشت: امسال صدقات نقدی و غیر نقدی ۲۵ درصد رشد داشته داشت كه ۱۱ درصد آن رشد نقدی بوده است. در ۹ ماه سال جاری هر ایرانی به صورت متوسط ۳۲ هزار ریال صدقه داده است و سرانه صدقه به ازای هر ایرانی ۱۱۶ ریال است.
معاون توسعه مشاركتهای مردمی كمیته امداد در ادامه با اشاره به اینكه سال قبل صندوق های معابر را ساماندهی كردیم اظهار نمود: تابحال حدود ۱۰۷ هزار صندوق را جمع آوری كردیم كه امسال ۳۵ هزار صندوق و در مجموع سالهای ۹۶، ۹۷ و ۹۸ حدود ۱۰۸ هزار صندوق جمع آوری شد. هم اكنون در كل كشور تعداد صندوق های بزرگ معابر حدود ۱۸۴ هزار مورد هستند.
عسگریان با اشاره به صدقه پیامكی هم اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت كشوری در این حوزه عقب هستیم. در مجموع ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در ۹ ماهه سال از راه صدقه پیامكی دریافت شد
وی تعداد مشتركین كمیته امداد در حوزه صدقه پیامكی را ۵۰ هزار نفر اعلام نمود.
وی با اشاره به طرح اكرام و محسنین اظهار نمود: این طرح در مورد ایتام و فرزندان یتیم است كه فاقد پدر یا مادر هستند كه تعداد آنها ۱۲۷ هزار و ۲۶۴ نفر است. خانواده محسنین هم ۱۸۷ هزار و ۹۰۱ نفر است كه تعداد حامیان ۶۶۹ هزار و ۷۹۹ نفر است كه البته در طرحی می خواهیم این تعداد را افزایش دهیم و اگر این طرح موفق شود جهش قابل ملاحظه ای در بحث ایتام و محسنین داریم.
معاون توسعه مشاركتهای مردمی كمیته امداد با اشاره به اینكه كل منابع جمع آوری شده سال قبل در طرح اكرام ۷۱۰ میلیارد تومان بوده است، تصریح كرد: حامیان كشور به ازای هر یتیم در ۹ ماهه سالجاری به صورت متوسط ۳۲۴ هزار تومان پرداخت كردند كه این سرانه نسبت به سال قبل ۴۵ درصد رشد داشته است. همینطور در طرح محسنین ۱۲۴ هزار تومان به ازای هر نفر خانواده محسنین پرداخت كردند كه نسبت به سال قبل ۹ درصد رشد داشته است.
وی افزود: متوسط پرداختی هر حامی ۹۶ هزار تومان است. به عبارتی در كشور حدود ۷۰۰ هزار نفر در ماه ۱۰۰ هزار تومان كمك می كنند.
به قول عسگریان، سال قبل مردم ۷۱۰ میلیارد تومان به محرومان كمك كردند كه این میزان تابحال به ۶۲۹ میلیارد تومان رسیده است، باتوجه به اینكه با نزدیك شدن به ایام عید تعداد حامیان از نظر كیفی و كمی افزایش می یابد اطمینان داریم ۴۰ درصد رشد از نظر مبلغی داشته باشیم.
معاون توسعه مشاركت های مردمی كمیته امداد با اشاره به طرح مبتنی بر نیاز اظهار داشت: مجموع كمكهای مبتنی بر نیاز ۱۳۳۰ میلیارد تومان بوده كه نسبت به سال قبل ۷۶ درصد رشد داشته است.
ایشان در ادامه با اشاره به روش های نوین جمع آوری كمك ها هم اظهار نمود: مجموعا امسال مردم تابحال ۷۱ میلیارد تومان از راه روشهای نوین كمك كرده اند.
عسگریان همینطور درباره مراكز نیكوكاری هم تصریح كرد: مراكز نیكوكاری ما مجموعه ای از افراد هستند كه به صورت تخصصی و غیر تخصصی از ما مجوز دریافت كرده و با ما ارتباط مستقیم دریافت می كنند و با یكدیگر مشاركتهای مختلف داریم. اغلب قریب به اتفاق این مراكز مساجد هستند و تابحال ۴۲ درصد كل منابع امداد كه توسط مردم جمع می شود از راه مراكز نیكوكاری بوده است. سال جاری سه مركز نیكوكاری خبرنگاری تاسیس كرده ایم.
وی اظهار داشت: سال جاری ۱۵۰ مركز نیكوكاری هم در حوزه های علمی تاسیس كرده ایم. در زمینه مراكز نیكوكاری هم اكنون نسبت به سال قبل رشد ۱۳۵ درصدی داشته ایم اما در ایجاد مراكز نیكوكاری ۱۵۲۴ مركز را در این ۹ ماه بوجود آورده ایم كه به لطف خدا تعداد مراكز را به ۳۲۰۰ مركز خواهیم رساند و تا سال آینده تعداد این مراكز را به ۸ هزار مركز خواهیم رساند اگر به این تعداد برسیم می توانیم بیشتر از ۷۰ درصد كل منابع امداد را از راه مراكز نیكوكاری به نفع محرومان تأمین نماییم.
عسگریان درباره میزان زكات پرداخت شده در ۹ ماهه ابتدایی سال اظهار داشت: سال جاری زكات فطریه ۲۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان جمع آوری شد. مراكز نیكوكاری ۲۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زكات واجب جمع آوری و ۴۶ میلیارد هم زكات مال جمع آوری كردند و جمعا ۷۱ میلیارد زكات تابحال جمع كرده اند.
وی خاطرنشان كرد: سال قبل ۵۳۴ میلیارد تومان زكات شامل واجب فطریه، مال و مستحبی داشتیم. سال جاری تا كنون ۵۳۵ میلیارد تومان زكات جمع آوری كرده ایم كه ۲۶ درصد رشد داشته است.1398/10/23
21:58:08
5.0 / 5
4538
تگهای خبر: خانواده , علمی , فرزند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان