ایجاد 97 هزار شغل برای مددجویان در 9 ماهه سال جاری

ایجاد 97 هزار شغل برای مددجویان در 9 ماهه سال جاری

به گزارش خاتون یار رئیس كمیته امداد از ایجاد 97 هزار فرصت شغلی برای مددجویان در 9 ماهه سال جاری آگاهی داد و اظهار داشت: پایدارسازی و تثبیت درآمد مددجویان از محل طرح های اشتغال، در اولویت كمیته امداد است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، سیدمرتضی بختیاری در نشست سراسری مدیران كمیته امداد، اشتغال را از مولفه های اصلی توانمندسازی مددجویان برشمرد و اضافه كرد: پشتیبانی از مددجویان مجری طرح های اشتغال تا زمان پایدارسازی طرح ها و رسیدن به درآمد با ثبات ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینكه ایجاد ۱۷۰ هزار شغل برای مددجویان امسال پیش بینی شده است، افزود: هم اكنون حدود ۱۱۶ هزار طرح اشتغال برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه به بانكها معرفی شده است، كه در صورت به نتیجه رسیدن آنها، تعداد مشاغل به وجود آمده تا آخر سال به بیشتر از ۲۰۰ هزار شغل می رسد.
رئیس كمیته امداد ساخت مسكن برای مددجویان را از دیگر زمینه های توانمندسازی مددجویان دانست و افزود: امروز ساخت مسكن تبدیل به یك شاخص برای كمیته امداد شده است و همه با هم باید تلاش نماییم با اتمام مسكن مددجویان سیل زده، این جایگاه برای كمیته امداد حفظ شود.
بختیاری به سوژه درمان مددجویان اشاره نمود و اظهار داشت: درمان مددجویان كمیته امداد باید همانند دیگر اقشار جامعه و با شرایط یكسان صورت گیرد و پروسه ارائه خدمات به مددجویان كمیته امداد نباید تفاوتی با خدمات دیگر بیمه شدگان داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه تحكیم خانواده در راس برنامه های كمیته امداد است، اشاره كرد: پشتیبانی از تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، ارائه كمك هزینه ازدواج و جهیزیه و دیگر خدمات، در امتداد حفاظت و پشتیبانی از حریم خانواده انجام می شود كه باید تلاش نماییم هزینه تمام شده خدمات ارائه شده به مددجویان كم شود.
به گزارش سایت خبری كمیته امداد، رئیس كمیته امداد بر تنوع بخشی و استفاده از روش های نوین برای جلب مشاركت های مردمی و خیران اشاره نمود و اضافه كرد: حدود ۵۳ درصد اعتبارات كمیته امداد از محل كمك های مردم نیكوكار است و برای افزایش این رقم، باید ظرفیت های مردمی را بیشتر فعال نماییم.
منبع:

1398/10/01
11:08:13
5.0 / 5
4048
تگهای خبر: خانواده , خدمات , درمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان