غریب آبادی:

ایران بالاترین ركوردهای جهانی را در كشف مواد مخدر دارد

ایران بالاترین ركوردهای جهانی را در كشف مواد مخدر دارد

به گزارش خاتون یار كاظم غریب آبادی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با پیگیری یك راهبرد جامع و متوازن، ضمن پیگیری اقدامات منحصر به فرد در عرصه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و ثبت بالاترین ركوردهای متصور در كشف و توقیف انواع محموله های مواد مخدر در سطح جهانی، در عرصه كاهش تقاضا نیز همچون در حوزه های درمان، بازتوانی و پیشگیری، گام های بلندی را برداشته است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، كاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین بامداد امروز در مراسم افتتاح مركز ملی مطالعات اعتیاد اظهار نمود: جمهوری اسلامی ایران با پیگیری یك راهبرد جامع و متوازن، ضمن پیگیری اقدامات منحصر به فرد در عرصه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و ثبت بالاترین ركوردهای متصور در كشف و توقیف انواع محموله های مواد مخدر در سطح جهانی در عرصه كاهش تقاضا نیز همچون در حوزه های درمان، بازتوانی و پیشگیری، گام های بلندی را برداشته است.
وی اضافه كرد: سالانه تعداد قابل توجهی از معتادان تحت پوشش انواع درمان در كشور قرار می گیرند و برنامه های متنوعی نیز در حوزه پیشگیری توسط نهادهای ذی ربط اجرا می شود.
غریب آبادی افزود: قسمتی از این اقدامات در سه حوزه مقابله، درمان و پیشگیری، از طرف نمایندگان دائم جمهوری اسلامی ایران در وین بطور ماهانه به اطلاع مقامات دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سایر كشورها می رسد.
به گفته نماینده ایران در مقر اروپایی سازمان ملل، در حوزه مبارزه با مواد مخدر تركیبی، مواد روان گردان جدید و مواد پیش ساز نیز جمهوری اسلامی ایران فعالانه عمل كرده و خواهدنمود. او اظهار داشت: با عنایت به پیچیدگی های موجود دراین زمینه، آماده تبادل كمك های فنی و آموزش های تخصصی بوسیله دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل هستیم.
غریب آبادی اشاره كرد: تعیین مركز ملی مطالعات اعتیاد بعنوان مركز منطقه ای پژوهش و ظرفیت سازی درمان اعتیاد در توافق میان "دفتر مقابله" ستاد مبارزه با مواد مخدر، گام بسیار مثبت و ارزشمندی برای ارائه آموزش های لازم، ترویج پژوهش های تخصصی و تبادل ظرفیت و تجربیات ذی ربط در سطح منطقه می باشد.
وی افزود: این اقدام بعنوان گامی در امتداد ارتقای حمایت دفتر مقابله از كوشش های جمهوری اسلامی ایران در حوزه كاهش تقاضا محسوب شده كه می تواند همكاریهای محتوایی منطقه ای و بین المللی را شكل دهد.
سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین اشاره كرد: ایران چه در عرصه مقابله با عرضه مواد مخدر و چه در عرصه كاهش تقاضا و مسائل در رابطه با آن، از ایجاد یا تقویت هر گونه مكانیسم همكاری منطقه ای استقبال كرده و آماده همكاری در این عرصه ها در اشكال مختلف است.
وی تصریح كرد: جمهوری اسلامی ایران بعنوان كشوری كه میان تولید كنندگان عمده مواد مخدر قرار گرفته و خسارات جانی و مالی سنگینی را متحمل شده است، از جامعه جهانی و كشورهای توسعه یافته انتظار دارد تا سوژه مبارزه با مواد مخدر را فارغ از ملاحظات سیاسی در دستوركار قرار داده و به مسئولیت مشترك خود در ارائه مساعدت های لازم، عمل كند. بدون تردید، منافع حاصل از این همكاری بین المللی، متوجه تمامی كشورها و نه فقط جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
منبع:

1398/09/27
18:05:58
5.0 / 5
4176
تگهای خبر: تولید , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان