تحویل مسكن به خانوارهای دارای بیشتر از دو فرزند معلول در سال 99

تحویل مسكن به خانوارهای دارای بیشتر از دو فرزند معلول در سال 99

خاتون یار: رئیس بنیاد علوی از تحویل مسكن بیشتر از 14 هزار خانوار دارای بیشتر از دو فرزند معلول تا آخر سال آینده آگاهی داد.


محسن منصوری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه بنیاد مستضعفان در حوادث طبیعی سیمان مورد نیاز بازسازی منازل را تامین می كند، اضافه كرد: این سیمان به شكل رایگان در اختیار سازندگان قرار می گیرد و تا كنون حدود ۶۱۲ هزار تن سیمان در كرمانشاه و پس از سیل ابتدای امسال تحویل داده شده است.
وی با اشاره به اینكه ساخت این خانهها برعهده بنیاد مسكن می باشد و بنیاد مسكن افراد واجد شرایط را شناسایی می كند، اظهار نمود: پس از اعلام بنیاد مسكن، مشخص می شود كه در كدام منطقه به چه مقدار مصالح نیاز است.
وی درباب تامین مسكن خانوارهای دارای بیشتر از دو فرزند معلول نیز توضیح داد: هم اكنون در كشور خانوارهایی وجود دارند كه حتی تا ۷ نفر عضو معلول دارند و این شرایط منجر به بروز مشكل در تامین مسكن و تشدید فقر در آنها شده است. بنا بر این برای حدود ۱۴ هزار و ۱۰۰ نفر از خانوارهای دارای بیشتر از دو معلول فاقد مسكن، بنیاد مستضعفان تفاهم نامه ای را با بنیاد مسكن، سازمان بهزیستی كشور، خیرین مسكن ساز و سازمان ملی مسكن وزارت مسكن منعقد كرده است كه بر این اساس ۵۰ درصد هزینه ساخت مسكن این گروه را متقبل شده و مقرر است تا آخر سال آینده تمام این افراد دارای مسكن شوند.
بگفته رئیس بنیاد علوی، كلید ۶ هزار و ششصدمین خانه تحویل خانواده های دارای دو فرزند معلول شده است.
منصوری با اشاره به اینكه این اقدامات در موازات با نهادهای حمایتی دیگر مانند بهزیستی و كمیته امداد نیست، توضیح داد: جامعه هدف بنیاد مستضعفان بااینكه ممكنست مددجو باشند اما عمده اقدامات این بنیاد با اهداف پیشگیرانه خصوصاً در مناطق بسیار محروم روستایی صورت می گیرد. برای مثال سازمان بهزیستی زمانی كه یك كودك معلول متولد می شود او را تحت پوشش می گیرد، اما بنیاد مستضعفان بیشتر از هر چیز رویكرد پیشگیرانه را دنبال می كند.
منبع:

1398/09/25
14:30:59
5.0 / 5
4055
تگهای خبر: خانواده , فرزند , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان