معاون وزیر بهداشت به خاتون یار اعلام كرد

تعطیلی مدارس راهكار رفع آلودگی هوا نیست

تعطیلی مدارس راهكار رفع آلودگی هوا نیست

به گزارش خاتون یار معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به مخاطرات سلامتی ناشی از آلودگی هوا و با اشاره به اینكه تعطیلی مدارس و دانشگاه ها نمی تواند تضمین كننده حفظ هوای پاك یا ماندگاری آن باشد، اظهار داشت: یكی از مواردی كه می تواند منجر به اصلاح كیفیت هوا شود، اصلاح نوع بنزین و افزایش كیفیت خودرو ها است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا رئیسی در حاشیه مراسم روز جهانی ایدز در پاسخ به سوال ایسنا درباب اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با آلودگی هوا، اظهار داشت: تا كنون اقدامات زیادی انجام داده ایم، اما متاسفانه نباید این اقدامات تنها به فصل های خاصی از سال كه آلودگی تشدید می شود، منتهی شود؛ بلكه نیاز به یك زیرساخت اساسی برای رفع این مشكل داریم. تعطیلی مدارس و دانشگاه ها یك راهكار موقت است و نمی تواند تضمین كننده حفظ هوای پاك و یا ماندگاری آن باشد.
ایشان سپس درباب تعداد مراجعه به مراكز درمانی اظهار داشت: در دو - سه روز گذشته با عنایت به افزایش آلودگی هوا و تداوم آن حدود ۲۰۰ نفر در شهر تهران به مراكز خدمات درمانی بخش خصوصی و دولتی مراجعه نموده اند. همین طور از شروع شروع فصل پاییز حدود ۱۵۰۰ نفر از اهالی استان خوزستان و شهر اهواز و همین طور مجموعا ۱۵۰ نفر در اصفهان و مشهد به مراكز درمانی مراجعه نموده و بستری شده اند.
وی با اشاره به اینكه بیماری های زمینه ای مانند بیماری های قلبی، ریوی و كلیوی می تواند با آلودگی هوا تشدید شود، اظهار داشت: یكی از مواردی كه می تواند منجر به اصلاح كیفیت هوا شود، اصلاح نوع بنزین و افزایش كیفیت خودرو ها است. این در حالیست كه علاوه بر تشویق به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و همین طور تشویق به عدم استفاده از خودرو های تك سرنشین، باید به فكر اصلاح بنزین و جلوگیری از سوختن ناقص آن و همین طور افزایش كیفیت خودرو های داخلی باشیم.
منبع:

1398/09/09
23:02:59
5.0 / 5
3966
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان