درخواست افزایش ۴ برابری مستمری مددجویان كمیته امداد از دولت در سال ۹۹

درخواست افزایش ۴ برابری مستمری مددجویان كمیته امداد از دولت در سال ۹۹

به گزارش خاتون یار رئیس كمیته امداد با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در بودجه سال ۹۹ كشور اظهار داشت: درخواست افزایش چهار برابری مستمری مددجویان در سال آینده را داریم و ۶۵۰ هزار مددجوی جدید تحت حمایت كمیته امداد قرار می گیرند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، سیدمرتضی بختیاری در مراسم واگذاری ۵۰۰ واحد مسكن مددجویی در بوشهر كه با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و مسؤلان استانی بوشهر برگزار شد، اظهار داشت: اواخر سال قبل تفاهم نامه مشتركی بین كمیته امداد و استانداری بوشهر برای ساخت ۲ هزار واحد مسكونی مددجویان منعقد شده كه ۵۰۰ واحد امروز به مددجویان این نهاد واگذار می شود.
وی با اشاره به تحویل ۵۰۰ واحد مسكونی دیگر از محل این تفاهم نامه در دهه فجر امسال، اظهار نمود: یك هزار واحد دیگر از محل این تفاهم نامه در سال آینده آماده تحویل به مددجویان تحت پوشش می شود.
رئیس كمیته امداد بیان كرد: در بودجه سال ۹۹ كشور، برنامه های جدیدی پیشبینی شده و مستمری مددجویان بین سه تا چهار برابر افزایش خواهد یافت.
بختیاری اظهار داشت: در بند الف تبصره ۱۴ كه سال آینده سومین سال خویش را طی خواهد كرد، شاهد چهار برابر شدن میزان پرداخت ها خواهیم بود بگونه ای كه در سال آینده برای خانواده های پنج نفر به بالا بیشتر از ۷۵۰ هزار تومان دریافتی، پیشبینی شده است.
به گزارش سایت خبری كمیته امداد، وی افزود: در بند ب تبصره ۱۴ به افرادی كه در نوبت تحت پوشش قرار دارند، شرایطی فراهم شده كه ۶۵۰ هزار خانواده دیگر بتوانند تحت پوشش كمیته امداد از محل بودجه این تبصره قرار گیرند.
بختیاری عنوان كرد: در ارتباط با واحدهای مددجویی تك و دو نفره با رئیس بنیاد مسكن صحبت كرده ایم كه با استفاده از مدل منازل مسكونی كه توسط بنیاد مسكن ایجاد می شود، بتوانیم از تسهیلات ساخت مسكن برای این خانواده ها استفاده نماییم.
وی با بیان این كه كمیته امداد استان بوشهر موفق به جذب كامل تسهیلات ۱۴۰ میلیارد تومان برای ۲۵۰۰ نفر شده است، عنوان كرد: كمیته امداد استان بوشهر آماده دریافت تسهیلات جدید از این محل برای اشتغال روستائیان است و در صورت عنایت دولت می توانیم اشتغال روستایی بیشتری را در استان بوشهر داشته باشیم.
رئیس كمیته امداد اظهار داشت: نیازمند یك هزار فقره جهیزیه جدید برای استان بوشهر هستیم كه از رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست داریم كه در این خصوص هم توجه خاصی به مانند سال قبل داشته باشند.
بختیاری افزود: با عنایت به این كه از راه پنل های خورشیدی می توان اشتغال زایی كرد؛ امسال به دنبال این هستیم كه زمینه عرضه خدمات ویژه جهت راه اندازی یك هزار پنل خورشیدی در استان بوشهر فراهم گردد.
محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه هم در این مراسم اظهار داشت: پیشبینی می شود واحدهای مسكونی مددجویی استان بوشهر از محل تفاهم نامه راه اندازی دو هزار واحد مسكونی استانداری بوشهر با كمیته امداد تا دهه فجر سال آینده به پایان برسد.
وی ادامه داد: در صورت بهره برداری این واحدها در زمان مقرر، مجوز ساخت ۵۰۰ واحد مسكونی دیگر برای مددجویان كمیته امداد استان بوشهر داده می شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان كرد: همینطور یك هزار فقره جهیزیه جدید به نوعروسان تحت پوشش كمیته امداد استان بوشهر تحویل داده می شود.
وی بیان كرد: با عرضه مجوز لازم، امكان استفاده از یك هزار پنل خورشیدی برای مددجویان تحت پوشش كمیته امداد استان بوشهر فراهم گشته است. این تعداد پنل خورشیدی به غیر از تعدادی است كه در موافقت نامه بین سازمان برنامه و بودجه، بسیج و كمیته امداد تفاهم شده است.1398/09/08
10:23:57
5.0 / 5
4272
تگهای خبر: خانواده , خدمات , دولت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان