نوزادان در مقابل سرخك مصون نیستند

نوزادان در مقابل سرخك مصون نیستند

به گزارش خاتون یار محققان بر مبنای بررسی های خود تاكید كردند: نوزادان آنطور كه تصور می شود در مقابل بیماری سرخك مصون نیستند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، یافته های جدید محققان این باور را كه آنتی بادی ها از مادر به جنین منتقل شده و نوزاد را در مقابل بیماری سرخك حفظ می نماید، رد كرد.
محققان در گزارشی اظهار داشتند: ایمنی نوزادان سریع تر از آنچه تصور می شود از بین می رود كه نشان دهنده لزوم و اهمیت واكسیناسیون نوزادان در مقابل این بیماری است.
به قول محققان كانادایی، سرخك بیماری است كه باید جدی گرفته شود. نوزادان در مقابل این بیماری بیشتر صدمه پذیرند و امكان دارد مرگ آنان را به همراه داشته باشد.
در این مطالعه محققان كانادایی نمونه های خونی ۱۹۶ نوزادِ كمتر از ۱۲ ماه را آزمایش كردند تا وجود آنتی بادی ها در بدن او مشخص شود. یافته های بدست آمده غیرمنتظره بود.
به گزارش خاتون یار به نقل از مدیكال اكسپرس، بررسی ها نشان داد: در نخستین ماه تولد، ۲۰ درصد آنان با كمبود آنتی بادی های كافی در مقابل ویروس سرخك مواجه بودند. در شش ماهگی آنتی بادی های بدن آنان در سطحی نبود كه بتواند از آنان در مقابل این بیماری حفاظت كند. این درحالیست كه به صورت معمول تصور می شود نوزادان به علت آنتی بادی های دریافتی از مادر، به مدت یك سال در مقابل بیماری سرخك مصون هستند.1398/09/03
09:47:19
5.0 / 5
4173
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان