رئیس مركز هماهنگی حوزه وزارتی:

مدارس سمپاد فرصتی برای نظام آموزشی است

مدارس سمپاد فرصتی برای نظام آموزشی است

خاتون یار: رئیس مركز هماهنگی حوزه وزارتی اظهار داشت: خصوصیت های مدارس سمپاد به فرصتی برای نظام آموزشی تبدیل شده است.به گزارش خاتون یار به نقل از مهر، علی باقرزاده در جمع سرگروه های آموزشی مدارس سمپاد استان خوزستان بابیان اینكه ۹۹درصد از دانش آموزان كشور به آموزش دسترسی دارند، اظهار نمود: بخش اعظمی از پیشرفت های علمی كشور به واسطه تغییر راهبردهای یادگیری به وجود آمده است و این مهم با تلاش های گسترده مجموعه تعلیم و تربیت كشور محقق شده است.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت یادگیری پایدار، تصریح كرد: یادگیری عبارت است از تغییرات نسبتاً پایدار در رفتار كه درنتیجه تجربه به دست می آید. البته ساحت های مختلف یادگیری به صورت ویژه تعیین كننده مفهوم یادگیری هستند.
رئیس مركز هماهنگی حوزه وزارت آموزش وپرورش افزود: بر مبنای مفاد سند تحول بنیادین همه ساحت های یادگیری به صورت توأمان موردتوجه قرار می گیرند به صورتی كه علاوه بر مبانی ارزشی و اعتقادی دانش آموز باید در ساحت زیستی و بدنی، زیباشناختی، كارآفرینی و اقتصاد هم رشد و پیشرفت كند.
باقرزاده با اظهار اینكه مدارس سمپاد دارای ظرفیت های گسترده ای در حوزه تعلیم و تربیت هستند، خاطرنشان كرد: خصوصیت های مدارس سمپاد به یك فرصت برای نظام آموزشی تبدیل شده است. معلمان توانمند و مدیران كارآمد می توانند ظرفیت های فكری و عملكردی خویش را در اختیار سایر همكاران خود قرار دهند.
وی در انتها با اشاره به سیاست وزارت آموزش وپرورش در مورد ارتقای وضعیت رفاهی معلمان، اظهار داشت: بر مبنای یافته های متخصصان تعلیم و تربیت هیچ عاملی به اندازه صلاحیت های حرفه ای معلمان در یادگیری دانش آموزان تأثیرگذار نیست. با اجرایی شدن طرح رتبه بندی معلمان به دنبال افزایش انگیزه معلمان تلاشگر هستیم.

1398/08/26
10:32:46
5.0 / 5
4665
تگهای خبر: آموزشی , رفتار , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان