هزینه ۲۸ هزار میلیارد ریالی بیمه سلامت برای دارو در سال قبل

هزینه ۲۸ هزار میلیارد ریالی بیمه سلامت برای دارو در سال قبل

به گزارش خاتون یار معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: سال 97 هزینه دارویی سازمان بیمه سلامت حدود 28 هزار میلیارد ریال بود كه از این میزان 11 هزار و 300 میلیارد ریال ناشی از تجویز دارو در مراكز دولتی دانشگاهی است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، شاهرخ رامزی بر همكاری بیمه های درمانی پایه، طرح تحول نظام سلامت و دانشگاه ها اصرار كرد و اظهار داشت: حدود ۶۰ درصد هزینه های سازمان بیمه سلامت مربوط به حوزه بستری است كه ۸۵ درصد آن در مراكز دولتی دانشگاهی هزینه می شود.
وی ادامه داد: در سال قبل هزینه دارویی سازمان بیمه سلامت حدود ۲۸ هزار میلیارد ریال بود كه از این مقدار ۱۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال ناشی از تجویز دارو در مراكز دولتی است و میانگین هر نسخه داروی سرپایی در بخش دولتی دانشگاهی ۹۰۰ هزار ریال است.
رامزی با اشاره به اینكه در سال ۹۷ حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تجویز دارو در بخش خصوصی داشتیم كه میانگین هر نسخه داروی سرپایی در بخش خصوصی ۳۶۰ هزار ریال بود، اشاره كرد: بیماران پر هزینه و نیازمند بطور عمده در بخش دولتی خدمات دریافت می كنند كه موجب هزینه های سنگین بر دوش این بخش می شود.
معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت، با اشاره به اینكه هزینه های درمان سرپایی به صورت مكانیزه محاسبه می شود، اظهارداشت: در سال های اخیر مشكل اطلاعات بیمارستانی در سطح ۲ و ۳ وجود داشت.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، رامزی با اشاره به اینكه استحقاق سنجی به دو صورت پایه و تكمیلی انجام می شود، اظهار داشت: برای افرادی كه دارای چند پوشش بیمه ای هستند، در پروژه استحقاق سنجی پایه و تكمیلی بوسیله كدملی می توان دریافت كه فرد تحت پوشش كدام صندوق بیمه پایه است.
وی با اشاره به اینكه برمبنای قانون برنامه ششم توسعه، سازمان بیمه سلامت موظف است پایگاه اطلاعات بیمه شدگان كشور در سازمان بیمه سلامت را راه اندازی كند، اضافه كرد: برای اجرای این طرح حدود ۷۰ درصد زیرساخت های لازم فراهم شده و امیدواریم تا آخر سال ۹۸ بتوان این پایگاه را به بهره برداری رساند.
منبع:

1398/08/19
21:20:03
5.0 / 5
4071
تگهای خبر: بیمار , خدمات , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان