شهریاری:

مشكل اعتباری برای تامین دارو نداریم

مشكل اعتباری برای تامین دارو نداریم

به گزارش خاتون یار یك عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این كه كمبود احتمالی دارو به سبب تحریم ها است، اظهار داشت: دولت از نظر تامین منابع ارزی برای دارو كمك های لازم را انجام می دهد.


حسینعلی شهریاری در گفت و گو با ایسنا، در واكنش به برخی انتقادات درباره كمبود اقلام دارویی، اظهار نمود: واردات داروهای خارجی با مشابه تولید داخل به كشور ممنوع می باشد، ممكنست یكسری داروها در فارماكوپه ایران نباشد كه این را هم وزارت بهداشت تعریف كرده در خصوص این كه داروهای مورد نیاز كشور چه چیزهایی بوده و كدام دارو در فارماكوپه وجود ندارد.

وی افزود: البته اگر پزشكی وجود برخی اقلام دارویی خارجی را خواهان شود این تقاضا در كمیته ای در سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار می گیرد تا در صورت تشخیص لزوم مجوز لازم داده شود.

این عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در عین حال اظهار داشت: البته ما در بعضی اقلام دارویی كمبود داریم ولی این طور نیست كه اصلا در كشور وجود نداشته باشد.
شهریاری درانتها با بیان این كه تحریم ها دست وزارت بهداشت نیست، اظهار نمود: مشكلی در تامین اعتبارات برای دارو وجود ندارد مشكل تحریم ها است كه گاهی اذیت می كند وگرنه دولت از لحاظ منابع ارزی كمك های لازم را انجام می دهد.
منبع:

1398/08/17
17:08:26
5.0 / 5
4223
تگهای خبر: پزشك , تولید , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان