فروشندگان ایمپلنت های تقلبی دستگیر شدند بعلاوه عكس

فروشندگان ایمپلنت های تقلبی دستگیر شدند بعلاوه عكس

به گزارش خاتون یار ماموران كلانتری ۱۴۸ انقلاب دو نفر را كه مبادرت به فروش ایمپلنت های تقلبی و غیرمجاز به پزشكان كرده بودند، دستگیر كردند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، مدتی قبل ماموران كلانتری ۱۴۸ انقلاب از راه منابع خبری از فعالیت دو سودجو در امر تولید و فروش ایمپلنت به پزشكان و شهروندان آگاه شده و رسیدگی به مبحث را در دستوركار خود قرار دادند.
با انجام تحقیقات تكمیلی، مخفیگاه این افراد شناسایی و مشخص شد كه دو متهم در پوشش نامی جعلی مبادرت به تهیه ایمپلنت های تقلبی و غیرمجاز كرده و از راه بازاریابی و آگهی در فضای مجازی آنها را به فروش می رسانند كه در همین راستا با هماهنگی مقام قضایی تیمی برای دستگیری این افراد به محل اعزام شده و دو متهم را دستگیر و به مقر پلیس منتقل كردند.
همینطور در بازرسی از محل دستگیری این افراد، ۱۴۰۰ قطعه ایمپلنت جعلی و تقلبی كشف و ضبط شد كه بررسی این ایمپلنت ها از جانب كارشناسان وزارت بهداشت نشان داد كه تماما فاقد هرگونه تاییدیه پزشكی و استاندارد بوده و در صورت استفاده می توانند سبب صدمه های ثانویه شوند.
دو متهم دستگیر شده هم با پذیرش بزه انتسابی اقرار كردند كه این ایمپلنت ها را با قیمت بسیار پایین و در حدود ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان به فروش می رساندند كه همین مبحث سبب شده بود تا برخی افراد به آنها اعتماد كنند. همینطور در تحقیقات تكمیلی مشخص شد كه این افراد هولوگرام و شناسنامه تقلبی هم برای این اقلام تولید كرده بودند.
هم اكنون این افراد در بازداشت هستند و به قول افسر پرونده، معاونت غذا و دارو هم از شاكیان آنها به حساب می آید و با عنایت به اینكه فهرستی از خریداران این اقلام هم وجود دارد، تحقیقات تكمیلی حتما از آنان صورت خواهد گرفت.
سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت هم با تایید این خبر به ایسنا اظهار داشت كه پزشكان حتما باید اقلام و تجهیزات پزشكی خویش را از مراكز مجاز و معتبر تهیه كنند و در صورتیكه مشخص شود این افراد با علم به جعلی و غیرمجاز بودن، مبادرت به خرید این موارد كرده اند، حتما با آنان برخورد خواهد شد.
رحیمی از بیماران هم خواست كه برای درمان به مراكز مجاز پزشكی رجوع كنند.


منبع:

1398/08/16
19:20:19
5.0 / 5
3989
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان