ابتكار تصریح كرد:

كوشش برای بهره مندی زنان از آفتاب در مدارس و پارك ها

كوشش برای بهره مندی زنان از آفتاب در مدارس و پارك ها

به گزارش خاتون یار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: در جامعه ای كه به حجاب و رعایت شئونات دینی در مناسبات اجتماعی اعتقاد داریم، اقدام ایجابی ما این است كه فضاها را برای زنان توسعه دهیم تا زنان بتوانند در پاركهای بانوان و ورزشگاه های خاص بانوان و مدارس دخترانه از آفتاب به نحو احسن بهره گیرند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، بامداد امروز دومین پویش ارتقاء نشاط و سلامت زنان با ورزش به مناسبت هفته سلامت بانوان ایرانی با حضور معصومه ابتكار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، دكتر فرهادی زاد شهردار منطقه ۶، سوسن باستانی معاون بررسی های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، بهروز آذر مدیركل دفتر امور زنان و خانواده شهرداری تهران و مهین فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در بوستان لاله برگزار گردید.
معصومه ابتكار در این مراسم اظهار داشت: همه اطلاعات علمی از آن حكایت می كند كه هر چقدر از سنین ابتدایی به سمت آموزش سواد حركتی حركت نماییم، می توانیم سبك زندگی بهتری برای آحاد جامعه تعریف نماییم. از آغاز دولت دوازدهم با تاكیدات ریاست جمهوری كه در بحث ارتقاء و بهبود وضعیت زنان داشتند به مساله آموزش تربیت بدنی كه به دلایلی در سالهای پیش از آموزش ابتدایی حذف شده بود وارد شدیم. عملا دختران در مدارس تربیت بدنی نداشتند و سواد حركتی از نظام آموزش ابتدایی حذف شده بود، بنابراین با وزارت آموزش و پرورش وارد مذاكره شدیم كه وزیر وقت و وزیر كنونی نسبت به این مساله توجه جدی داشتند و ۷۶ هزار معلم در تابستان آن سال آموزش دیدند تا تربیت بدنی به دوره های ابتدایی بازگردد.
وی افزود: مدارس ما حالا نسبت به مبحث تربیت بدنی و و زنگ ورزش توجه دارند و این اتفاق بسیار مهمی است كه در دولت دوازدهم با همت دستگاه های مختلف اتفاق افتاده است.
ابتكار در ادامه با اشاره به مبحث مناسب سازی فضای مدارس كشور برای ورزش دختران اظهار داشت: این مورد را رسما از وزیر آموزش و پرورش و وزیر ورزش و جوانان و وزارت كشور خواستیم كه كمك كنند تا مناسب سازی فضای مدارس به نحوی كه اشراف در مدارس نباشد و دختران بتوانند در مدارس دخترانه بدون اشراف و محدودیت هایی كه در شهرهای بزرگ به وجود آمده است از آفتاب استفاده كنند.
بنابر اظهارات معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده هم اكنون در شهر تهران ۸ پارك بانوان داریم و در خیلی از شهرهای دیگر هم پارك های بانوان توسعه یافته است، مساله تفكیك زن و مرد نیست. در سایر پارك ها زنان و مردان و خانواده ها با یكدیگر حضور دارند و مشكلی وجود ندارد. مساله این است كه فضایی را برای زنان تامین نماییم. در جامعه ای كه به حجاب و رعایت شئونات دینی در مناسبات اجتماعی اعتقاد داریم، اقدام ایجابی ما این است كه فضاها را برای زنان توسعه دهیم تا زنان بتوانند در پاركهای بانوان و ورزشگاه های خاص بانوان و مدارس دخترانه از آفتاب به نحو احسن بهره گیرند.
وی تصریح كرد: این مورد برای ما بسیار مساله مهمی است. برای نشاط دختران و زنان و نشاط روحی و روانی كه با ورزش و تحركات بدنی حاصل می شود و برای جامعه بسیار مهم می باشد كه در این زمینه سرمایه گذاری و حركت نماید، بنابراین از همه شهرداریها دعوت می كنم تا در این زمینه پیشگام شوند و ما هم در این زمینه برنامه ریزی خواهیم كرد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بیان كرد: شهرداریها تلاش كنند تا فضاهای اختصاصی ورزش برای زنان را توسعه دهند.
وی افزود: زمانی كه توسعه فضاهای ورزشی رخ می دهد نباید سهم زنان فراموش شود. هم اكنون بخش خصوصی توانمند می تواند فضاهای ورزشی را در اختیار بگیرد اما نباید سهم زنان فراموش شود. اگر ما ورزشگاه، استخر یا سالن ورزشی در شهر یا منطقه ای داریم باید نیمی از وقت آن در اختیار زنان قرار گیرد.
ابتكار تصریح كرد: در دسترسی به فضاهای ورزشی باید حق برابر زنان را ببینیم. زنان حق دارند از فضاهای ورزشی استفاده و ورزش كنند.
ایشان در ادامه تصریح كرد: آگاهی های عمومی در مبحث سلامت، نشاط و ورزش ابزاری است تا افراد و جوانان در مقابل آسیبها مصونیت پیدا كنند، تصور نكنیم كه اگر آگاهی و آموزش موردنیاز را به مردم، سالمندان و جوانان خود نمی دهیم از آنها محافظت می نماییم. محافظت امروز با آگاهی، دانش و شناخت صحیح و علمی میسر می شود كه من چه كسی هستم و روح و روان من چه ویژگیهایی دارد؟.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده معتقد است: مراقبت در مقابل آسیبها برای سلامت در همه سنین همواره مورد اهمیت است. سلامت روان در گرو شناخت صحیح از روان و سلامت روح در كنار شناخت صحیح از روح است.
در ادامه دكتر فرهادی شهردار منطقه ۶ هم در این مراسم بیان كرد: باتوجه به نقش زنان در خانواده و جامعه، هرچقدر روحیه زنان و وضعیت روحی و جسمی سالمتر و شادابتری داشته باشند، حال جامعه خوب می شود ازاین رو این یكی از ضروریات اصلی است و كار ابتكار و همكاران در شهرداری خیلی خوب و پسندیده است.
به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، همینطور در ادامه بهروزآذر مدیركل دفتر امور زنان و خانواده شهرداری تهران با اشاره به اینكه در شهر تهران چند بخش مهم ویژه بانوان داریم، بیان كرد: به صورت خاص ۲۸ زیرساخت تخصصی برای زنان در شهر تهران داریم كه ۸ بوستان به صورت متوسط هركدام دارای ۳۵ هكتار فضا هستند یعنی ۱۴۳ هكتار در شهر تهران فضای سبز وجود دارد كه برای حضور زنان مناسب سازی شده اند.
وی افزود: بوستانهای منطقه ۳، ۴ و ۱۸ و ۱۵ و ۲۲ بوستانهای فرامنطقه ای هستند. همینطور در همه مناطق ساختمان های شهربانو وجود دارد كه در آنها مجموعه های ورزشی مستقر هستند.
بهروز آذر تصریح كرد: همینطور ۵۳ مجموعه ورزشی الزهرا در اختیار زنان و ۵۵ مجموعه آبی مختص زنان وجود دارد. پارسال مطالبه جدی داشتیم تا بتوانیم ساعتهایی را برای زنان آبستن در در مجموعههای آبی اختصاص دهیم. تقریباً در تمامی ساختمانهای شهربانو و مجموعههایی كه دارای استخرهای ویژه بانوان هستند سانسی را برای زنان آبستن مدنظر قرار دادیم.
به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در ادامه این مراسم مهین فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان هم در سخنانی كوتاه بیان كرد: همه ما می دانیم ورزش به منظور زندگی ضروریست چونكه ورزش سبب ایجاد سلامت می شود و سلامت در اندام های مختلف و عضلات و اسكلت آمادگی بوجود می آورد تا آنها به هر سمت و سویی نروند و ناهنجاری های قامتی برای فرد ایجاد نكند. زمانی كه ناهنجاری قامتی برای فرد ایجاد شود امكان دارد فرد گرفتار مشكلاتی شود. این مشكلات هم گرفتاری هایی دارد كه فرد را مجبور می كند بدنبال پزشك برود در حالیكه اصل بر ورزش است.
وی تصریح كرد: فرزندان ما باید سواد حركتی یاد بگیرند.
لازم به ذكر است كه برنامه پویش ملی با اجرای مراسم پیاده روی و ورزش همگانی در پارك لاله برگزار گردید.1398/08/11
20:54:17
5.0 / 5
4140
تگهای خبر: پزشك , خانواده , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان