رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور خبر داد

برخورد قاطع با دفاتر ازدواج آریایی

برخورد قاطع با دفاتر ازدواج آریایی

به گزارش خاتون یار رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور اظهار داشت: گزارش هایی واصل شده است كه در بعضی از دفاتر ازدواج، صیغه هایی تحت عنوان آریایی و امثال آن جاری می شود كه مغایر شرع و قانون است و با این دفاتر بایستی برخورد قاطع به عمل آید.


به گزارش خاتون یار به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، خدائیان رئیس این سازمان در دیدار تعدادی از اعضای كانون های دفاتر ازدواج و طلاق، اظهار نمود: مقدس ترین عقدی كه در شرع مقدس وجود دارد عقد ازدواج است كه سنگ بنای خانواده و بالطبع جامعه و اجتماع را تشكیل می دهد و شروع پیوند خانوادگی از دفاتر ازدواج است، پس عقد ازدواج باید در دفاتر با رعایت كلیه موازین شرعی و قانونی صورت گیرد.
معاون قوه قضائیه اضافه كرد: گزارش هایی واصل شده است كه در بعضی از دفاتر صیغه هایی تحت عنوان آریایی و امثال آن جاری می شود كه مغایر شرع و قانون است كه با این دفاتر بایستی برخورد قاطع به عمل آید.
وی تاكید كرد: معاونت امور اسناد سازمان ثبت، اداره كل بازرسی و كانون های دفاتر ازدواج و طلاق بایستی با بازرسی های محسوس و غیر محسوس نسبت به شناسایی این دفاتر اقدام و با مرتكبان این تخلفات برخورد سریع و قاطع به عمل آید.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور اضافه كرد: در انتخاب سران دفاتر ازدواج و طلاق باید نهایت دقت به عمل آید و افرادی به این مشاغل انتخاب شوند كه متشرع، مورد اعتماد و قانونمند باشند و در سپردن این دفاتر به افراد نباید صرفا مدرك تحصیلی ملاك عمل قرار بگیرد.
وی گفت: یكی از اشكالات دفاتر ازدواج و طلاق، به روز نبودن قوانین و مقررات است پس بازبینی در قوانین و مقررات موجود لازم است.
خدائیان، معاون اسناد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور را مكلف كرد كه ظرف حداكثر 15 روز، كارگروهی متشكل از كارشناسان سازمان، سران مجرب دفاتر ازدواج و طلاق و اساتید حوزه و دانشگاه، نسبت به بازبینی در قوانین مربوطه تشكیل داده و در اسرع وقت پیش نویس لایحه قانون مربوط به دفاتر ازدواج و طلاق را تهیه كنند.
او همینطور بر تسریع در اجرای سامانه تقسیم اسناد طلاق تاكید كرد.
در این نشست اعضای حاضر، مسائل و مشكلات دفاتر ازدواج و طلاق را بیان و بر لزوم رفع آنها تاكید كردند.
منبع:

1398/08/02
00:47:33
5.0 / 5
4237
تگهای خبر: خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان