چگونگی ارائه خدمات بیمه ای درمان به ایرانی ها متولد خارج از كشور

چگونگی ارائه خدمات بیمه ای درمان به ایرانی ها متولد خارج از كشور

به گزارش خاتون یار مدیركل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت درباره چگونگی استفاده از خدمات بیمه سلامت برای كودكانی كه خارج از كشور متولد می شوند، اظهار داشت: اگر فردی در خارج از كشور متولد شده و بر طبق قانون ایرانی محسوب شود، درصورتی كه پدر یا مادر كارمند بوده و فرزند تحت پوشش والدین باشد، كودك بیمه شده تلقی شده و می تواند از خدمات بیمه ای استفاده نماید.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، داوود حاج قاسمعلی اظهار داشت: ارائه خدمات به بیماران گرفتار مشكلات روانی مانند سایر بیماران است، این افراد می توانند تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار گرفته و از دفترچه بیمه این سازمان استفاده كنند. بدین سبب ضوابط ارائه خدمات برای بیماران روانی نیز بمانند بیماران دیگر اجرا می شود.
وی ادامه داد: بیمه سلامت تنها برای بیماری افراد گرفتار مشكلات روانی خدمات ارائه می كند؛ پس نگهداری از این افراد در مراكز بهداشتی و درمانی ضوابطی دارد كه باید به آن توجه كرد؛ اما چگونگی تحت پوشش قرار دادن بیماران روانی با بیماران دیگر هیچ تفاوتی ندارد. بدون شك ضوابط در ارائه خدمات به بیماران روانی همانند سایرین است.
مدیركل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت اشاره كرد: بیماران روانی كه از سن قانونی گذشته، اما بر طبق نظر كمیسیون های تخصصی مهجور شناخته شوند، می توانند خارج از سن قانونی هم تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، حاج قاسمعلی درباب شرایط استفاده از خدمات بیمه سلامت برای كودكانی كه خارج از كشور متولد می شوند، گفت: اگر فردی در خارج از كشور متولد شده و بر طبق قانون ایرانی محسوب شود، درصورتی كه پدر یا مادر كارمند بوده و فرزند تحت پوشش والدین باشد، كودك بیمه شده تلقی شده و می تواند از خدمات بیمه ای استفاده نماید. بدین سبب هیچ محدودیتی در تحت پوشش قرار دادن متولدین خارج از كشور وجود ندارد.
منبع:

1398/07/28
13:08:50
5.0 / 5
4247
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان