وزیر رفاه با تعجب از اعتراض برخی مدیران برای حذف یارانه شان اعلام كرد

احتیاط برای حذف یارانه طبقه متوسط، حذف یارانه700 هزارمتمكن، زمان یكماهه برای رسیدگی به اعتراضات

احتیاط برای حذف یارانه طبقه متوسط، حذف یارانه700 هزارمتمكن، زمان یكماهه برای رسیدگی به اعتراضات

به گزارش خاتون یار وزیر رفاه با اشاره به اینكه در این دوره قریب به 170 هزار خانوار یعنی 700 هزار نفر از اقشار متمكن كه ضریب خطای كمتری دارد در مرحله اول در دستور حذف یارانه قرار گرفتند اظهار داشت: متاسفانه اعتراض در اقشاری صورت می گیرد كه جای تعجب است همچون مدیران كل برخی دستگاه ها، صاحبان مشاغل آزاد كه علی الاصول نباید معترض باشند، اما هستند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در حاشیه گردهمایی صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستاییان و عشایر كه در هتل قلب تهران انجام شد در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اینكه بتازگی آماری از مجلس درباره حذف ۵.۵ میلیون نفر از یارانه بگیران طبق مصوبه بیرون آمد در صورتیكه شما شمار مشمولان حذف شده از لیست یارانه را ۱۷۰ هزار نفر اعلام نموده بودید اظهار داشت: خیر، شما تعداد افراد و خانوار را مخلوط كرده اید. مجموعا مجلس به دولت تكلیف و اختیار داده كه نسبت به حذف یارانه سه دهك درآمدی اقدام نماید كه به لحاظ تعداد جمعیت ۲۴ میلیون نفر می شود.
وی ادامه داد: بررسی های ما در نمودار میزان درآمد خانوار به شكل U است، یعنی جمعیت اندكی در حد چند صدك و یك دهك افرادی هستند كه شرایط زندگی بسیار نامطلوبی دارند. از آن سو هم همین تعداد، وضعیت بسیار مطلوبی دارند. در حذف آنها كه توان مالی دارند هیچ مشكلی وجود ندارد و داریم در این راه گام بر میداریم.
وزیر رفاه با اشاره به اینكه در این دوره قریب به ۱۷۰ هزار خانوار یعنی ۷۰۰ هزار نفر از اقشار متمكن كه ضریب خطای كمتری دارد در مرحله اول در دستور حذف قرار گرفتند اظهار داشت: ولی هرچه به سمت جلو حركت می نماییم چون به قاعده U و افرادی كه به لحاظ درآمدی مشابهت هایی دارند و طبقه متوسط جامعه را می سازند می رسیم. حتما باید برای این افراد با احتیاط عمل نماییم. قصد نداریم در این شرایط معیشتی خانوار ضریب خطا در طبقه متوسط بالا برود و قسمتی از آنها مشمول حذف شوند.
شریعتمداری با اشاره به اینكه با نگاه جامع تر و بهره گیری از بانكهای اطلاعاتی بیشتر عمل و تلاش می نماییم به اعتراضات بموقع رسیدگی نماییم اظهار داشت: ولی حدود ۶۷۰۰ تا ۶۸۰۰ اعتراض پس از حذف، در سامانه ثبت شده كه رسیدگی می نماییم ولی حداقل بیشتر از یك ماه زمان می برد.
وی در پاسخ به اینكه یكی از مدیران دولتی مشمول حذف اعتراض كرده بود اظهار داشت: متاسفانه اعتراض در اقشاری صورت می گیرد كه جای تعجب است. مدیران كل برخی دستگاه ها، صاحبان مشاغل آزاد كه علی الاصول نباید معترض باشند اما هستند. با پالایشی كه انجام می دهیم تلاش می نماییم افراد متمكن مشمول دریافت یارانه نباشند.
وی با اشاره به اینكه هر مقدار حذف شود از ماه اول در چرخه اقتصاد و در خزانه باقی می ماند اظهار داشت: اینطور نیست كه پولی بدهیم پس بگیریم، بلكه یك پولی را نمی دهیم. پیشنهاد ما در نخستین جلسه نظارتی قانون پشتیبانی از معلولین این بود كه منابع حاصل به مددجویان اختصاص پیدا كند كه مورد موافقت آقای جهانگیری قرار گرفت و نامه مكتوبی به سازمان برنامه ارسال شد. اجرای قانون جامع پشتیبانی از معلولان در ابتدا ۱۲ هزار میلیارد و امسال ۲۲ هزار منابع می خواهد كه اگر قسمتی از منابع وارد این حوزه شود خوب است.
منبع:

1398/07/13
22:04:58
5.0 / 5
4896
تگهای خبر: دستگاه , دولت , زندگی , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان