در بازدید از نحوه صدور كارت آمایش اتباع عنوان شد

جزئیات صدور كارت آمایش اتباع بعلاوه فیلم، تردد اتباع برای اربعین فقط از مرز شلمچه

جزئیات صدور كارت آمایش اتباع بعلاوه فیلم، تردد اتباع برای اربعین فقط از مرز شلمچه

به گزارش خاتون یار مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور ضمن اشاره به اینكه در طرح سرشماری ۱۴، بیشتر از ۶۵۰ هزار كارت آمایش در سراسر كشور صادر گردیده است به حضور اتباع در مراسم راهپیمایی اربعین اشاره نمود و اظهار داشت: اگر بتوانیم برای تردد اتباع مرزهای دیگر را هم باز می نماییم ولی  هم اكنون با  هماهنگی های صورت گرفته تنها  ازمرز شلمچه امكان تردد برای اتباع وجود دارد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، مهدی محمودی در حاشیه بازدید از یكی از دفاتر خدمات اتباع اظهار نمود: هرسال برابر قوانین و مصوباتی كه داریم بایستی اجرای طرح آمایش برای ساماندهی اتباع را داشته باشیم. امسال هم اجرای طرح آمایش ۱۴ را از خرداد ماه كلید زدیم اما چون با صدور پروانه كار و با هماهنگ شدن سامانه های وزارت كار و وزرات كشور و سایر دستگاه های مرتبط همزمان شد، بخشی از این كار با تاخیر صورت گرفت اما تابحال نتایج بسیار مطلوبی داشته است.
وی افزود: ایراداتی در راستی آزمایی مشاغل در رشته و رسته كه در سنوات گذشته وجود داشت و مورد گله مندی پناهندگان بود، رفع شد؛ یعنی ممكن بود یك فرد تخصصی در رشته ساختمانی داشته باشد اما به واسطه نبود رشته و رسته شغلی عنوان دیگری درج شود كه این مورد را هم برطرف كردیم و برای هركسی كه پروانه كار صادر شود، در همان شغلی است كه فعالیت می كند.
مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور افزود: استفاده و بهره برداری از این پروانه های كار كه یكی از مزیت های طرح آمایش امسال بود. اتباع دارای این كارت می توانند با وزارت كار و دفاتر اشتغال یابی هماهنگ شوند و بر مبنای توانایی و نیاز كشور در آن شغل مربوطه كار كنند.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار داشت: طبق سنوات گذشته بایستی طرح آمایش را صورت می دادیم و به همین جهت طرح آمایش ۱۴ شروع شد كه تا این لحظه با رشد بیش از۷۰ درصدی سرشماری اتباع مواجه بودیم. حدود ۶۵۰ هزار و بیشتر كارت تابحال در سراسر كشور صادر گردیده است. پیشبینی می نماییم كه تا آخر مهرماه كه فرصت را تمدید كردیم این درصد نسبت به سال قبل افزایش یابد. با شناسایی و ساماندهی كارت های اقامتی صادر شده بطور قطع می توانیم خدمات مناسبی كه مد نظر سازمان های بین المللی و دولت جمهوری اسلامی است به پناهندگان عرضه دهیم.
محمودی در ادامه خاطرنشان كرد: در كنار اجرای طرح آمایش، ثبت نام تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان هم صورت گرفته است. تابحال تمام كسانی كه در سنوات گذشته مشغول به تحصیل بودند، ثبت نام كردند. همینطور فرصت محدودی را بر مبنای فرمایشات رهبری كه هیچ پناهنده ای نباید از این فرصت و نعمت آموزش محروم شود، برای آنهایی كه دارای پروانه اقامت و مدرك معتبر اقامتی نبودند اما شرایط احرازی آنها برای ما مشخص بود، در نظر گرفته ایم كه نسبت به سنوات گذشته درصد آن بیشتر بود. همینطور دانشجویان در سال تحصیلی جدید هم ثبت نام كرده اند.
او همینطور به ثبت نام اتباع در پیاده روی اربعین اشاره نمود و اظهار داشت: روند ثبت نام اتباع برای پیاده روی در مراسم اربعین به خوبی پیش می رود. از هفته گذشته كه سامانه ثبت نام بازشد و هماهنگ با سامانه سماح پیش می رود، ثبت نامهای اولیه برای اتباع خارجی، مهاجرین و پناهندگانی كه تقاضا دارند مشرف به كربلا در روزهای اربعین شوند، شروع شد. امیدواریم كه ثبت نام ها به لحظات آخر موكول نشود.
مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور با اشاره به اینكه تا این لحظه حدود ۵ هزار نفر جهت شركت در مراسم اربعین ثبت نام كرده اند اظهار داشت: پیشبینی ما نسبت به سال قبل افزایش ۴۰ درصدی ثبت نام است. یعنی پیشبینی می نماییم كه حدود ۳۰۰ هزار نفر اتباع خارجه چه به صورت ترانزیت و یا اتباع حاضر در كشور به زیارت مشرف شوند.
وی با تاكید براینكه اگر ثبت نام ها به روزهای پایانی موكول گردد، ازدحامی ایجاد خواهد شد و امكان دارد سامانه جوابگوی اتباع نباشد و از این نیتی كه دارند محروم می شوند اظهار داشت: اتباع بایستی از همین لحظه نسبت به ثبت نام خودشان اقدام نمایند چونكه ثبت نام فرایند اداری دارد و بایستی افرادی كه درگذشته دفترچه داشتند تمدید و درصورتی كه نداشتند برای آنها صادر شود و به آنها مجوز تردد داده شود كه این مجوزها سه ماه اعتبار دارد.
محمودی بابیان اینكه روادید هم برای اتباع لغو شده است اظهار داشت: در كشور اتباع عموما عراقی، افغانستانی و پاكستانی هستند كه در سنوات گذشته در این مراسم همكاری داشتند. در این ارتباط ۲۰ موكب را با همكاری خود اتباع خارجی مهیا كردیم و در مسیرهای منتهی به مرز و در مرز اصلی شلمچه قرار داده ایم. اگر بتوانیم برای تردد اتباع، مرزهای دیگر را هم باز می نماییم ولی با هماهنگی های صورت گرفته هم اكنون تنها ازمرز شلمچه امكان تردد وجود دارد.
ایشان در ادامه اظهار داشت: اتباع بایستی به نكات ایمنی، بهداشتی و عمومی كه برای اتباع ایرانی اطلاع رسانی می شود، توجه نمایند. دقت كنند كه از حمل داروها و قرص هایی كه امكان دارد بعنوان مواد مخدر تلقی شود اجتناب كنند. چون مقررات در كشور عراق بسیار حساس بوده و امكان دارد برای آنها مشكلاتی ایجاد شود. همینطور آنها بایستی به تمام نكات سفارش ای كه توسط مسئولین و اعضای كمیته های مركزی اربعین اعلام شده است، توجه نمایند تا شاهد یك راهپیمایی خوب و بدون اشكال برای اتباع خارجی در كنار سایر اتباع داشته باشیم.
مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور در انتها اظهار داشت: اتباع بایستی تا پیش از بیست مهرماه نسبت به ثبت نام خود جهت شركت در مراسم اربعین اقدام نمایند.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1398/07/02
20:50:48
5.0 / 5
4233
تگهای خبر: خدمات , دارو , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان