ارسال لایحه حذف تبصره ازدواج دختران زیر ۱۳ سال به دولت تا ۲ هفته آتی

ارسال لایحه حذف تبصره ازدواج دختران زیر ۱۳ سال به دولت تا ۲ هفته آتی

به گزارش خاتون یار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از ارسال لایحه ˮحذف تبصره مربوط به ازدواج دختران زیر 13 سالˮ تا دو هفته آینده به دولت آگاهی داد و اظهار داشت: معاونت به هیچ عنوان مخالف ازدواج در سن جوانی نیست بلكه ازدواج در جوانی یعنی دورانی كه فرد به بلوغ جسمی و بلوغ روانی و فكری رسیده باشد را ضروری می داند.


معصومه ابتكار در گفت و گو با ایسنا، بیان كرد: لایحه "حذف تبصره مربوط به ازدواج دختران زیر ۱۳ سال" حداكثر طی دو هفته آینده در كمیسیون لوایح نهایی خواهد شد و به دولت ارسال می شود.
وی با اشاره به اینكه این معاونت بطور جدی پیگیر لایحه حذف تبصره مربوط به ازدواج دختران زیر ۱۳ سال است، اضافه كرد: دولت نیز درباب طرح مجلس شورای اسلامی تحت عنوان طرح "كودك همسری" رای موافق خودرا اعلام نموده است.
ابتكار اشاره كرد: آیت الله مكارم شیرازی نیز صریح نظر خودرا در این زمینه اعلام نموده اند، به نظر نمایندگان مجلس در این زمینه رایزنی هایی انجام داده اند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینكه شرایط اجتماعی و اتفاقات رخ داده در این زمینه از آن حكایت می كند كه باید بیشتر از پیش مراقب فرزندان خود باشیم، اظهار نمود: باید مراقب مسئله "ازدواج" باشیم. معاونت به هیچ عنوان مخالف ازدواج در سن جوانی نیست، بلكه ازدواج در سن جوانی یعنی دورانی كه فرد به بلوغ جسمی، روانی و فكری رسیده باشد را ضروری می داند.
ابتكار اضافه كرد: برخی جوامع رویكردشان این است كه نباید ازدواج در سن جوانی رخ دهد، اما رابطه آزاد جنسی اتفاق بیفتد. یعنی سن ازدواج بالاست، ممنوعیت برای ازدواج كودكان جدی است، اما رابطه زیاد است و با معضلی به نام دختران نوجوان حامله مواجه اند.
بنابر اظهارات وی، همه بر روی سوژه ممنوعیت ازدواج دختران زیر سن ۱۳ سال توافق دارند و وزارت بهداشت نیز در این زمینه با ما اتفاق نظر دارد. امام صادق (ع) می فرمایند: «اجازه دهیم كودكان در دوران كودكی، كودكی كنند» چونكه كودكی كردن به بلوغ شخصیتی كمك می نماید. در واقع كسانی كه در دوره خردسالی و كودكی، اجازه كودكی و بازی را ندارند كودك درونشان به سبب مواجهه با محدودیت ها مشكل دارد.
منبع:

1398/06/26
22:45:24
5.0 / 5
4216
تگهای خبر: خانواده , دولت , زنان , فرزند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان