واكنش مومنی به توزیع متادون توسط داروخانه ها

واكنش مومنی به توزیع متادون توسط داروخانه ها

به گزارش خاتون یار دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر درباب توزیع متادون توسط داروخانه ها اظهار داشت: درباب توزیع متادون وزارت بهداشت به هر جمع بندی كه برسد ما هم درباره آن هیچ حرفی نخواهیم داشت. مقرر است در جلسه آینده ستاد كمیته درمان از نمایندگان بخش های مختلف دعوت شود و به هر نتیجه ای كه رسیدیم طبق آن عمل می شود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، اسكندر مومنی در حاشیه همایش فصلی دبیران شوراهای مبارزه با مواد مخدر سراسر كشور در جمع خبرنگاران نیز اظهار داشت: رویكردهای ستاد مبارزه با مواد مخدر مقابله، درمان، كاهش آسیب، پیشگیری و صیانت اجتماعی است.
وی ادامه داد: طرح یاریگران زندگی در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر با حضور رئیس جمهور تصویب گردید. ایشان نیز روی این طرح كه تمركز بر اقدامات پیشگیری دارد، تاكید نمودند.
دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینكه طرح یاریگران زندگی شامل همه گروه های مرجع است اظهار نمود: با عنایت به نقش تعیین كننده آموزش و پرورش، اولویت اصلی ما نیز با آموزش و پرورش است و در این زمینه تفاهم نامه كلی به عمل آمد و توافق نامه اجرایی نیز نوشته شد تا شاخص ها تعیین شود.
وی با اشاره به اینكه در منطقه ای هستیم كه تحولات در آن شگرف است اظهار داشت: كشت مواد مخدر در افغانستان طی دو دهه ۵۰برابر شده است و هر روز مواد مخدر صنعتی جدیدی وارد می شود بطور مثال لابراتوارهای مختلفی در افغانستان امسال به وجود آمده است و افزایش ورود شیشه را داریم پس باید در كنار درمان و مقابله، سوژه پیشگیری و اقدامات صیانت اجتماعی را در اولویت قرار دهیم.
مومنی معتقد است: باتوجه به اینكه شیوع اعتیاد در جمعیت كارگران و مراكز صنعتی نیز وجود دارد این مساله در اولویت است كه در گام بعدی آنرا انجام دهیم. به موازات حركت و تلاش با نهادهای فرهنگ ساز، گروه های مرجع و تشكلهای مختلف را نیز در برنامه داریم.
وی ادامه داد: طی ۱۰ سال قبل بطور میانگین سالانه ۵ درصد افزایش شیوع مواد مخدر را داشته ایم.
سردار مومنی در ادامه با اشاره به اینكه قوانین باید روزآمد شوند اظهار داشت: تحولات حوزه مواد مخدر به سبب اینكه یكی از تجارتهای سیاه بزرگ در دنیاست، باید قوانین را نیز به تناسب شرایط و رویكردهای خود تغییر دهیم. قوانین خوب و جامع طی مراحل زمان نیاز به روز آمدی دارند و حوزه مواد مخدر نیز به همین صورت است.
دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر در بخش دیگری اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از دنیا مبارزه می كند. نگاه جمهوری اسلامی ایران این است كه امنیت را یكپارچه می بیند و تفاوتی قائل نیست برای امنیت خود و كشورهای دیگر؛ نگاه ایران به یك اندازه است و در همین راه شهید می دهیم، اما متاسفانه آنها به مسئولیت خود واقف نیستند و جز تقدیر و تشكر زبانی كار دیگر انجام نمی دهند.
وی درباره توزیع متادون در داروخانه ها نیز اظهار داشت: به طور قطع بهترین تصمیم در این زمینه گرفته می شود. ستاد مبارزه با مواد مخدر مجموعه ای از نهادهای موثر است و كمیته تخصصی در این زمینه نیز وزارت بهداشت و درمان است.
وی ادامه داد: وزارت بهداشت درباب توزیع متادون به هر جمع بندی كه برسد ما هم درباره آن هیچ حرفی نخواهیم داشت. مقرر است در جلسه آینده ستاد كمیته درمان از نمایندگان بخش های مختلف دعوت شود و به هر نتیجه ای كه رسیدیم طبق آن عمل می شود.
منبع:

1398/06/23
21:43:15
5.0 / 5
4131
تگهای خبر: دارو , درمان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان