جزئیاتی از ترمیم حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیروهای مسلح

جزئیاتی از ترمیم حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیروهای مسلح

به گزارش خاتون یار مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا)، با اشاره به همسان سازی و ترمیم حقوق بازنشستگان تحت پوشش ساتا اظهار داشت: رقم همسان سازی دو سال است كه در بودجه دیده و به صورت پلكانی اعمال می شود؛ این افزایش علاوه بر درصد افزایش حقوق سالانه و از 30 تا 200 هزار تومان متغیر است. برای ترمیم حقوق یك دوره زمانی پنج ساله درنظر گرفته شده است.


ابراهیم محمودزاده در گفت و گو با ایسنا، درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان لشكری اظهار نمود: دو سالی است كه مجلس و دولت بودجه ای برای همسان سازی حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح و صندوق بازنشستگی كشوری مصوب و تخصیص می دهند.
وی اضافه كرد: این بودجه برای ترمیم حقوق بازنشستگان كه خدمات مدیریت كشوری برایشان بطور كامل جاری نشد، تصویب شده است.
مدیرعامل ساتا با اشاره به اینكه دو سال پی در پی است كه ارقامی برای ترمیم حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح و صندوق بازنشستگی كشوری منظور و ماهانه به صورت پلكانی اعمال و واریز می شود اظهار داشت: این افزایش علاوه بر درصد افزایش حقوق سالانه است و از ۳۰ تا ۲۰۰ هزار تومان متغیر است كه امسال اعمال شده است. بدین سان دارنده كمترین حقوق مشمول بیشترین افزایش شده و آنها كه دریافتی بالاتری دارند شامل كمترین افزایش شدند.
محمودزاده افزود: برای ترمیم حقوق یك دوره زمانی پنج ساله درنظر گرفته شده است، البته در كنار آن چگونگی پیاده سازی كامل قانون مدیریت خدمات كشوری هم دنبال می شود.
وی درباره میزان مطالبات و بدهی میان ساتا و دولت اظهار داشت: طلب مختصری از دولت داریم اما مانند برخی صندوق ها رقم های درشتی نیست. باید از سازمان مدیریت و دولت كه با ما همراهی می كنند قدردانی نماییم. برای تامین كسری بودجه ها از طرف دولت منابعی دریافت می نماییم و قسمتی از كسری را نیز بوسیله فعالیت های اقتصادی جبران می نماییم.
مدیرعامل ساتا، در نشست خبری اخیرش با اشاره به اینكه هرسال بیشتر از ۳۰ هزار میلیارد تومان بابت حقوق به حساب بازنشستگان واریز می نماییم اظهار داشت: امسال بطور متوسط ۲۳ تا ۲۴ درصد به حقوق بازنشسته ها اضافه گردید و حقوق ها بین ۷۵۰ هزار تا ۱.۵ میلیون تومان افزایش یافت.
محمودزاده درباره حداقل و حداكثر حقوق نیز اظهار نمود: حداقل حقوق دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. امسال به حداقل حقوق ها در دولت ۴۴۰ هزار تومان اضافه گردید اما این مبلغ برای بازنشستگان ما ۵۲۸ هزار تومان بود.1398/06/06
13:44:44
5.0 / 5
3977
تگهای خبر: خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان