معاون رئیس جمهور در امور زنان:

طرح مهارت آموزی زنان روستایی در كشور اجرا می شود

طرح مهارت آموزی زنان روستایی در كشور اجرا می شود

به گزارش خاتون یار معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: طرحی را در ارتقای مهارت افزایی زنان در كشور اجرا می نماییم تا تولیدات زنان روستایی تقویت شود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، معصومه ابتكار در مسافرت به اردبیل و بازدید از طرح های تولیدی روستای حمل آباد در میان زنان توانمند روستایی اظهار نمود: بنده خوشحال هستم كه در یكی از روستاهای محروم اردبیل حاضر شده و به عینه شاهد تلاش زنان روستایی و جهاد موثر آنها در امر تولید هستم.

وی اشاره كرد: ما با تسهیلات كم بهره روستایی از زنان كارآفرین حمایت می نماییم و در كنار آن بحث آموزش و مهارت آموزی آنها را نیز جدی گرفتیم.

معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری اضافه كرد: امروز زنان روستایی در استان های مختلف و در رشته های متنوع مشغول تولید و كارآفرینی هستند كه نمونه آن تولید فرش، گلیم، محصولات كشاورزی متنوع و همین طور تولید صنایع مرتبط و وابسته به كشاورزی است.

ابتكار اظهار داشت: ما از محل صندوق اعتباری خرد در روستاها به زنان كارآفرین تسهیلات پرداخت می نماییم و تلاش می نماییم تا زمینه موفقیت آنها را در اجرای طرح های اشتغال آفرین و كارآفرین فراهم نماییم.

وی افزود: زنان روستایی با بهره مندی از این تسهیلات از خدمات فنی و آموزشی در مشاغل مختلف استفاده می نمایند تا امیدآفرینی را در این مناطق با تاكید بر زنان توانمند و فارغ التحصیلان دانشگاهی شاهد باشیم.

معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری بیان كرد: زنان روستایی در تامین قسمتی از هزینه های خانوار خود اساسا نیازمند به این اشتغال و تولید محصولات متنوع هستند بطوریكه ما در معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری طرحی را برای ارتقای مهارت آموزی آنان در نظر گرفتیم تا تولید محصولات آنها به شكل استاندارد و سالم و بدون استفاده از سموم و كود شیمیایی در بخش كشاورزی انجام شده و در سایر حوزه ها نیز این تولیدات روند كیفی مطلوب تری را داشته باشد.

ابتكار از توجه ویژه به دختران تحصیل كرده روستایی همپای پسران تحصیلكرده آگاهی داد و اشاره كرد: ما باید از این دختران تحصیلكرده و ظرفیت مناسب آنها در تقویت فعالیت های كارآفرینی و رونق تولید استفاده نمائیم و اساسا از منابع مختلف خصوصاً اعتبارا صندوق اهتمام داریم تا برای این بخش تسهیلات كم بهره ای را پرداخت نماییم.

وی از برگزاری استارت آپ های روستایی و توجه به حوزه فناوری های جدید و خدمات بهداشتی و درمانی و بوم گردی آگاهی داد و اظهار نمود: در چارچوب این طرح ها و از محل صندوق اعتباری خرد برای زنان روستایی تسهیلات پرداخت می شود تا جلوی مهاجرت های بی رویه به شهرها خصوصاً حاشیه شهرها گرفته شود.

معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری اشاره كرد: دولت تدبیر و امید اهتمام دارد در امتداد توانمندسازی زنان آموزش و جلوگیری از لطمه های اجتماعی را نیز مدنظر قرار دهد تا ضریب توانمندی این زنان افزایش یابد.
1398/05/27
13:25:17
5.0 / 5
4162
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان