گسترش باكتری های مقاوم به دارو در بیمارستان های اروپا

گسترش باكتری های مقاوم به دارو در بیمارستان های اروپا

خاتون یار: ​​​​​​​نتایج یك مطالعه جامع در اروپا نشان داده است كه گسترش باكتری های مقاوم به دارو در بیمارستان های این منطقه در حال افزایش می باشد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، داروهای موسوم به "كارباپنم" (carbapenems) در مواقعی مورد استفاده قرار می گیرند كه عفونت با هیچ داروی دیگری قابل درمان نیست.
بگفته پژوهشگران موسسه "سانگر" گسترش باكتری "كلبسیلا پنومونیه" كه مقاوم به داروست به شدت نگران كننده است. همین طور آنان آگهی دادند كه احتمال مقاوم شدن دیگر باكتری ها به دارو وجود دارد.
باكتری كلبسیلا پنومونیه بطور كاملا طبیعی در روده های افراد سالم وجود دارد و مشكل زا نیست. هرچند، زمانیكه بدن از سلامت كامل برخوردار نباشد می تواند سبب عفونت ریه ها و ذات الریه شود یا سبب كاهش جریان خون در پوست و جداره مغز شده و موجب مننژیت شود.
دكتر «سوفیا دیوید» از موسسه سانگر اظهار داشت: نكته هشداردهنده این است كه این باكتری ها در حال مقاوم شدن به یكی از كلیدی ترین آنتی بیوتیك ها هستند و این عفونت ها با افزایش نرخ مرگ و میر مرتبط اند.
به گزارش شبكه خبری بی بی سی، بگفته پژوهشگران در سال ۲۰۱۵ در اروپا ۲۰۹۴ نفر به سبب مبتلاشدن به كلبسیلا پنومونیه مقاوم به داروی كارباپنماز جان خودرا از دست داده اند درحالیكه این آمار در سال ۲۰۰۷ حدود ۳۴۱ نفر بوده است.
منبع:

1398/05/08
22:06:00
5.0 / 5
4684
تگهای خبر: بیمار , پوست , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان