روش غیردارویی برای رفع اضطراب پیش از عمل

روش غیردارویی برای رفع اضطراب پیش از عمل

به گزارش خاتون یار پزشكان در یك مطالعه جدید تاكید نمودند كه گوش دادن به ˮموسیقی آرامبخشˮ قبل از عمل جراحی می تواند بیمار را آرام كند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، بررسی ها از آن حكایت می كند كه پخش موسیقی آرامبخش برای بیماران قبل از بیهوش كردن آنها برای انجام عمل جراحی می تواند همچون داروهای متداول اضطراب تاثیر آرام سازی روی اعصاب داشته باشد و در مقایسه با داروهای اضطراب، عوارض جانبی كمتری را هم متوجه بیماران كند.
محققان آمریكایی در بررسی های خود دریافتند بیمارانی كه با هدفون به موسیقی آرامبخش گوش می دهند در مقایسه با افرادی كه داروی "میدازولام" دریافت می كنند یك میزان استرس دارند. این مشاهدات از آن حكایت می كند كه موسیقی می تواند جایگزینی برای دارو در رفع اضطراب قبل از عمل جراحی باشد. اضطراب قبل از عمل جراحی مشكل شایعی است كه باعث استرس شده و بر روند بهبودی تاثیر منفی می گذارد.
همچنین موسیقی می تواند خطر عوارض جانبی در رابطه با داروی میدازولام و دیگر داروهای متداول را كه بر تنفس و جریان خون تاثیر می گذارد به حداقل برساند.
در این بررسی محققان آمریكایی ۱۵۷ بیمار بزرگسال را برگزیده و از نیمی از آنان درخواست شد سه دقیقه قبل از دریافت داروی بیهوشیِ مسدود كننده عصب به موسیقی گوش دهند. همینطور نیمی از آنان یك تا دو میلی گرم دوز داروی میدازولام قبل از مسدود كننده عصب دریافت نمودند.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، محققان با اشاره به اینكه میزان استرس درهر دو گروه تفاوت قابل توجهی نداشته، اظهار داشتند: می توان به بیمار اجازه داد برای مدت زمان طولانی تری به موسیقی گوش دهد یا موسیقی مورد علاقه خویش را انتخاب نماید تا نتیجه بهتری داشته باشد.1398/04/29
18:24:54
5.0 / 5
4398
تگهای خبر: بیمار , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان