وزیر بهداشت:

از مرگ و میر ناشی از حوادث و سوانح غفلت نشود

از مرگ و میر ناشی از حوادث و سوانح غفلت نشود

به گزارش خاتون یار وزیر بهداشت با اشاره به مرگ و میر ناشی از سوانح و حوادث، بر ضرورت تهیه سند ملی سلامت و امنیت ترافیك با مشاركت همه دستگاه های مربوطه تاكید نمود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، نشست بررسی سند ملی سلامت و امنیت ترافیك با حضور وزیر بهداشت، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران، معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه، معاون اجرایی پلیس راهور، معاونین بهداشت و درمان وزارت بهداشت، نمایندگانی از وزارت كشور و راه و شهرسازی، قوه قضاییه و رئیس دانشگاه علوم پزشكی تبریز، برگزار گردید.
دكتر سعید نمكی - وزیر بهداشت در این جلسه تصریح كرد: نمی توانیم از مرگ و میر ناشی از حوادث و سوانح در كنار بیماری های غیرواگیر غفلت نماییم و به علت آمار بالای جان باختن بر اثر پرفشاری خون، امسال با این اولویت اقدامات پیشگیرانه را در چارچوب طرح بسیج ملی كنترل فشارخون در كشور اجرا كردیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینكه مراحل بعدی برای بیماران جدید فشارخون بالا باید با قدرت بیشتری ادامه یابد، اضافه كرد: در سال ۹۶ در كشور ۳۸۰ هزار مورد مرگ رخ داد كه تلفات جاده ای و حوادث جاده ای هم جزیی از آن است و ۳۱۳ هزار مورد از آنها بیماری های غیرواگیر و ۹۷ هزار مورد مستقیما به علت مبتلا شدن به پرفشاری خون بوده است.

هزینه های سنگین تحمیل شده به نظام اقتصادی در حوادث و سوانح

وی ادامه داد: باآنكه رتبه و فاصله سوانح و حوادث جاده ای با حدود ۱۶ تا ۱۷ هزار مرگ با تلفات پرفشاری خون امكان دارد زیاد باشد، اما نباید فراموش نماییم كه این تعداد مرگ، آنهایی است كه در صحنه تصادفات ثبت می شود و معلولیت ها و از كار افتادگی های زیادی به ما تحمیل می شود كه هزینه های سنگین زیادی به نظام اقتصادی وارد می نماید.

نمكی خاطرنشان كرد: در نظر گرفتن نقش آموزش، ایمنی خودرو ها و جاده ها، پلیس راهور و انتقال مصدومان به مراكز درمانی در حوادث و سوانح بسیار مهم می باشد كه باید برای آنها برنامه ریزی داشته باشیم و امیدواریم كه تهیه و تصویب سند ملی سلامت و امنیت ترافیك بعنوان یك كار بزرگ ملی و بین بخشی را به سرانجام برسانیم.

تهیه سند ملی سلامت و امنیت ترافیك با مشاركت همه دستگاه های مربوطه

بنابر اعلام وبدا، وزیر بهداشت تصریح كرد: بهترین مدل برای تهیه این سند ملی، اقدامی است كه برای تهیه سند نظام مراقبت های اجتماعی دانش آموزی یا نماد كردیم چون در آن سند، تمام دستگاه های مربوطه با مشاركت همدیگر، مبادرت به تهیه یك سند ملی كردند و نقش هر دستگاه مشخص شد.

وی با اشاره به تهیه سند ملی سلامت و امنیت ترافیك در مرحله مقدماتی، اظهار داشت: انتظار داریم این سند جهت بررسی بیشتر به سازمان برنامه و بودجه عرضه شده و بعد از آن با مشاركت همه دستگاه های درگیر، تكمیل و برای تصویب به هیات دولت، مجلس شورای اسلامی یا شورایعالی سلامت و امنیت غذایی ارسال شود.1398/04/27
10:41:08
5.0 / 5
4073
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان