افزایش ناچیز بودجه تامین وسایل كمك توانبخشی در مقابل افزایش۴برابری قیمتها

افزایش ناچیز بودجه تامین وسایل كمك توانبخشی در مقابل افزایش۴برابری قیمتها

به گزارش خاتون یار معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی كشور با انتقاد از افزایش نامتناسب بودجه تامین وسایل كمك توانبخشی برای معلولان نسبت به افزایش قیمت این محصولات اظهار داشت: بودجه این حوزه نسبت به سال قبل تنها ۲ میلیارد تومان افزایش داشته این درحالیست كه بعضی از اقلام وسایل كمك توانبخشی تا ۴ برابر افزایش قیمت داشته اند.


محمد نفریه در گفتگو با ایسنا، با بیان اینكه تجهیزات توان بخشی و كمك توان بخشی بسیار گران شده اند اضافه كرد: افزایش قیمت بگونه ای است كه با این بودجه جوابگوی هزینه های آن نیستیم.
وی ادامه داد: برای مثال تا سال قبل بودجه این بخش ۴۰ میلیارد تومان بود كه این مبلغ امسال به ۴۲ میلیارد تومان رسیده است. بودجه این بخش تنها ۲ میلیارد تومان رشد كرده اما هزینه برخی از وسایل كمك توانبخشی حتی تا ۴ برابر افزایش یافته است.
نفریه افزود: تا سالهای گذشته برای ۷۰ هزار نفر هزینه خرید وسایل كمك توانبخشی پرداخت می كردیم اما با عنایت به افزایش اندك بودجه این بخش اساسا امسال با مشكلات عدیده ای مواجه خواهیم شد.
وی با اشاره به اینكه هزینه ها به شدت افزایش یافته است اظهار نمود: افزایش بودجه این بخش متناسب با افزایش هزینه ها نبوده است و در تلاش هستیم تا از راه دیگری مانند جمع آوری مشاركت های مردمی بتوانیم بخشی از این كمبود را جبران نماییم.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی كشور خاطرنشان كرد: معلول تا زمانی كه وسایل كمك توانبخشی نداشته باشد نمی تواند در جامعه حضور پیدا كند. برخی از این معلولان قطع نخاعی هستند و تا وسایل مورد نیاز را به این افراد نرسانیم نمی توانند وارد فضای اجتماعی شوند و این بخشی از مناسب سازی برای معلولان است.

منبع:

1398/04/26
14:52:30
5.0 / 5
4515
تگهای خبر: محصولات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان