تشدید دو بحران گرسنگی و چاقی در جهان

تشدید دو بحران گرسنگی و چاقی در جهان

به گزارش خاتون یار سازمان ملل در گزارشی اعلام نمود: معضل گرسنگی در جهان طی سه سال قبل روند كاهشی نداشته و بحران چاقی هم رو به افزایش است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در گزارش سازمان ملل آمده است: در سال ۲۰۱۸ حدود ۸۲۰ میلیون نفر در جهان به غذای كافی دسترسی نداشته اند. این آمار در سال ۲۰۱۷ حدود ۸۱۱ میلیون نفر بوده كه نشان دهنده تشدید بحران گرسنگی طی چند سال متوالی است.
در این گزارش تاكید شده است: سرعت پیشرفت ها در كاهش تعداد كودكانی كه به سبب سوء تغذیه رشد كافی نداشته اند و به حداقل رساندن نوزادان متولد شده با وزن پایین بسیار كند بوده است. در این شرایط تحقق به صفر رساندن گرسنگی تا سال ۲۰۳۰ دور از انتظار خواهد بود.
همینطور علاوه بر این چالش ها دو معضل اضافه وزن و چاقی در تمامی مناطق جهان و بخصوص در بین دانش آموزان و بزرگسالان رو به افزایش است. در تمامی نقاط جهان احتمال ناامنی غذایی در میان زنان بیشتر از مردان است و بیشترین شكاف در آمریكای لاتین مشاهده می شود.
در گزارش سازمان ملل آمده است: ضروری می باشد اقدامات در نظر گرفته شده برای مقابله با این بحران ها نه تنها به لحاظ گستردگی بلكه از نظر همكاریهای چند بخشی هم برجسته تر شود.
در خیلی از كشورها معضل گرسنگی رو به افزایش است و این درحالیست كه رشد اقتصادی بخصوص در كشورهایی با میزان در آمد متوسط به كندی انجام می شود. همچنین، نابرابری درآمدی در خیلی از كشورهایی كه با گرسنگی شدید روبرو هستند رو به افزایش است.
به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، بیشترین تعداد افرادی كه از سوء تغذیه رنج می برند در قاره آسیا و بیشتر در كشورهای جنوبی آسیا زندگی می كنند. بیشترین میزان تمامی اشكال سوء تغذیه در كشورهای آفریقایی و آسیایی گزارش شده است.1398/04/25
15:22:16
5.0 / 5
4875
تگهای خبر: زنان , زندگی , سایت , مردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان