احتمال افزایش مستمری مددجویان بهزیستی

احتمال افزایش مستمری مددجویان بهزیستی

به گزارش خاتون یار رئیس سازمان بهزیستی كشور با بیان این كه میزان بودجه مستمری خانوارهای تحت پوشش این سازمان امسال بیشتر از یك هزار میلیارد تومان افزایش یافته است، اظهار داشت: این رقم امسال از 1700 میلیارد تومان به 2760 میلیارد تومان رسیده است و امیدواریم سرانه دریافتی مددجویان هم بزودی افزایش پیدا كند.به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا در مراسم افتتاح مجتمع توانبخشی و مراقبتی ستارگان درخشان با بیان این كه سیاست سازمان بهزیستی بعنوان متولی سلامت اجتماعی توجه به همه اقشار جامعه همچون سالمندان است، اظهار داشت: هم اكنون دبیرخانه سالمندی در سازمان بهزیستی مستقر است و سازمان بهزیستی تلاش می كند تا سالمندان زندگی با عزتی را در بستر جامعه و خانواده تجربه كنند.

وی با بیان این كه مراكز اقامتی برای سالمندانی است كه شرایط خاصی دارند، اظهار نمود: فرهنگ اسلامی و دینی ما اقتضا می كند كه آنان را در خانواده نگهداری نماییم چونكه سالمندان سبب غنای خانواده ها هستند. با این وجود بعضی از سالمندان شرایط ویژه ای دارند كه لازم است در مراكز شبانه روزی از خدمات تخصصی یا خدمات ویزیت در منزل بهره ببرند.

رییس سازمان بهزیستی كشور با تاكید بر این كه تلاش سازمان بهزیستی این است كه شرایط لازم برای حضور مستقل سالمندان در سطح جامعه فراهم گردد، توضیح داد: اقداماتی مثل مناسب سازی معابر و اماكن مختلف، خیابان ها و غیره ضروری هستند تا سالمندان بتوانند تا انتهای عمر زندگی شرافتمندانه ای را داشته باشند و حتی نقش مولد در جامعه ایفا كنند.

قبادی دانا با اشاره به اینكه خدمات سازمان بهزیستی تنها محدود به این حوزه نیست، اظهاركرد: بیشتر از ۱۵ هزار مهدكودك در كشور مشغول فعالیت هستند كه بستر مناسبی برای تربیت ایرانی و اسلامی كودكان از همان سال های ابتدایی زندگی فراهم می آورد و ارائه این آموزش ها سبب پیش گیری از لطمه های اجتماعی در سال های بعد خواهد شد.

به گفته وی مراكز مشاوره و روانشناسی كشور نیز كه تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند نیز حاضرند تا نقش موثری در حل مشكلات روانی افراد جامعه ایفا كنند.

رییس سازمان بهزیستی كشور در ادامه با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی نیز اظهار نمود: در طول ۴۰ سال اخیر بحران های مختلفی را پشت سر گذاشته ایم و اگر بر طبق این بیانیه به جوانان تكیه نماییم و ضمن بازنگری فعالیت ها با روحیه جهادی پیش برویم، خیلی از مشكلات را پشت سر خواهیم گذاشت. مجتمع توانبخشی و مراقبتی شبانه روزی ستارگان درخشان كه امروز افتتاح شد، مقرر است به جانبازان خدمات ارائه كند و ما وظیفه داریم تا ضمن قدردانی همیشگی از آنان جامع ترین و تخصصی ترین خدمات را برایشان فراهم نماییم.

قبادی دانا با بیان این كه امروز ساخت مجتمع های بزرگ توانبخشی افتخار ندارد بلكه باید سالمندان مدت طولانی تر و باكیفیت تری را در بستر خانواده و جامعه عمر كنند، اشاره كرد: با این وجود ناچار هستیم گاهی چنین مراكزی را برای افرادی كه ناتوان و وابسته به بستر شده اند، راه اندازی نماییم. شعار سازمان بهزیستی بهزیستن در گام دوم با «شفافیت» و «ارتقای سلامت اجتماعی» است. در كشور ما تعداد خیران و در عین حال تعداد نیازمندان كم نیست اما سازمان بهزیستی تلاش می كند تا واسطه ای برای رساندن خیران به نیازمندان باشند.

رییس سازمان بهزیستی كشور با بیان این كه بیشتر از شش میلیون نفر از خدمات سازمان بهزیستی استفاده می نمایند، اظهار داشت: ۷۱۹ هزار نفر از این افراد سالمند هستند.

وی با اشاره به این كه طی سال های گذشته مستمری مددجویان بر طبق بعد خانوار بین سه تا پنج برابر افزوده شده است، توضیح داد: با كمك مجلس شورای اسلامی و دولت میزان بودجه مستمری خانواده های تحت پوشش بهزیستی در سال ۱۳۹۸، ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و از ۱۷۰۰ میلیارد تومان به ۲۷۶۰ میلیارد تومان رسید.

رییس سازمان بهزیستی كشور اضافه كرد: بدین ترتیب نه تنها ۲۰۰ هزار خانوار از تعداد افراد تحت پوشش این سازمان خارج نشدند، بلكه ۱۷۸ هزار معلول سرپرست خانوار از این پس بر طبق بعد خانوار مستمری دریافت می كنند. همین طور امیدواریم تا سرانه دریافتی آنان را نیز افزایش دهیم.

قبادی دانا با بیان این كه جامعه هدف بهزیستی مظلوم ترین هستند، اظهار داشت: بر طبق بررسی هایی كه انجام دادیم ۲۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش این سازمان یارانه خودرا دریافت نمی كردند كه پس از احصای اطلاعات آنان از ماه آینده یارانه شان نیز واریز خواهد شد.

وی با انتقاد از این كه حقوق دریافتی پرسنل سازمان بهزیستی رتبه دوم از انتهای جدول را به خود مختص كرده است، اظهار نمود: با این وجود با تلاش ها و رشادت های این همكاران در جریان سیل اخیر هیچ كدام از مددجویان همچون معلولان، سالمندان، معتادان در حال درمان و... سیل را ندیدند و به سرعت به مناطق امن انتقال داده شدند.
1398/04/24
14:12:24
5.0 / 5
4224
تگهای خبر: خانواده , خدمات , درمان , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان