مردم در تماس با خط ملی اعتیاد چه سوالاتی را بیشتر می پرسند؟

مردم در تماس با خط ملی اعتیاد چه سوالاتی را بیشتر می پرسند؟

به گزارش خاتون یار رئیس گروه جلوگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی كشور از برقراری بیشتر از ۴۵۰ هزار تماس با «خط ملی اعتیاد» پارسال اطلاع داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، ماریت قازاریان همزمان با بازدید سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر از مركز «خط ملی اعتیاد» با اشاره به اینكه برخی روزها میزان تماس با این خط به ۷ هزار تماس می رسد، اضافه كرد: با این وجود در بعضی روزها تماس ها فقط در بعضی ساعات بیشتر است اما میانگین ماهانه تعداد تماس ها به ۳۰ تا ۳۵ هزار تماس می رسد.
وی با اشاره به اینكه در خلال سال بیشتر از ۴۵۰ هزار تماس گیرنده از سراسر كشور با خط ملی اعتیاد تماس می گیرند، اظهار نمود: تماس گیرندگان هم افرادی هستند كه خودشان مصرف كننده هستند و برای درمان راهكار یا آدرس مراكز درمانی را می گیرند و هم افرادی هستند كه خودشان مصرف كننده نیستند اما درباره فردی كه مصرف كننده است سوال می پرسند. یا اینكه امكان دارد هیچ فرد مصرف كننده ای نداشته باشند اما نگرانی و ابهام دارند و بیشتر می خواهند اطلاعات بگیرند.
رئیس گروه جلوگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه تماس گیرندگان زن با این خط بیشتر هستند، خاطرنشان كرد: زنان به صورت میانگین ۸۰ درصد تماس گیرندگان را می سازند و بیشتر هم مادران و همسران افراد معتاد هستند كه تماس می گیرند و به دنبال راهكار درمان اعتیادند این درحالیست كه مردانی كه با این خط تماس می گیرند بیشتر خودشان مصرف كننده هستند.
قازاریان درباره نوع سوالات مطرح شده از جانب تماس گیرندگان هم اظهار داشت: این سوالات در سه بخش تقسیم بندی می شوند. بخش اول در مورد جلوگیری از اعتیاد است برای مثال درباره ماده، نوع ماده، شكل ظاهری آن یا جلوگیری از ابتلای فرزندشان می پرسند. دسته دوم امكان دارد درباره نوع درمان یا مراكز سوالاتی داشته باشند و سوالات دسته سوم هم درباره كاهش صدمه برای مثال در معتادان تزریقی است.
به قول وی ساعت كار مركز از ۸ بامداد تا ۸ شب است و حتی روزهای جمعه و تعطیلات رسمی هم همكاران خط ملی اعتیاد پاسخگوی تماس گیرندگان هستند و بیشترین تماس ها هم هم اكنون در مورد ماده شیشه و گل است. سوالات در مورد ماده مخدر گل هم طی چند ماه اخیر افزایش یافته است.1398/04/17
15:01:49
5.0 / 5
4727
تگهای خبر: درمان , زنان , فرزند , مردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان