نتایج نظرسنجی ایسپا نشان داد

كاهش احساس شادمانی در بین سالمندان

كاهش احساس شادمانی در بین سالمندان

خاتون یار: نظرسنجی های ملی مركز افكارسنجی دانشجویان ایران نشان داده است احساس شادمانی سالمندان طی سال های 1394 تا 1397 رو به كاهش گذاشته است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، طبق نتایج نظرسنجی ملی ایسپا در سال ۱۳۹۴ از سالمندان كشور پرسیده شد: «آیا در روز گذشته احساس شادمانی كرده اید؟» ۶۰.۶ درصد پاسخگویان اعلام نموده بودند در روز گذشته احساس شادمانی كرده اند.
این مقدار در پیمایش ملی ایسپا در سال ۱۳۹۷ به ۵۳.۴ درصد رسیده است.
به عبارتی در این مدت سه ساله میزان شادمانی در بین جامعه سالمند كشور ۷.۲ درصد كاهش پیدا كرده است.

از هر ۱۰ ایرانی نزدیك به ۶ نفر احساس شادمانی می كنند
از سوی دیگر نظرسنجی های دیگری نیز در ایسپا صورت گرفته و بر این اساس خرداد ۱۳۹۷ از مردم پرسیده شده است كه «شما در روز گذشته احساس شادمانی كرده اید؟»
طبق اعلام مركز افكارسنجی دانشجویان ایران، ۵۷.۵ درصد مردم در پاسخ به این سوال گفته اند در روز پیش از اجرای طرح حاضر، آنها احساس شادمانی كرده اند و در مقابل ۴۲.۴ درصد مردم گفته اند در روز گذشته احساس شادمانی نداشته اند. مقایسه نتایج این نظرسنجی با نظرسنجی سال ۱۳۹۴ ایسپا تغییر محسوسی را نشان نمی دهد.

۶۳.۷ درصد جوانان ایرانی شاد هستند
نتایج یكی از نظرسنجی های دیگر ایسپا نیز نشان داده است ۶۳.۷ درصد جوانان خیلی شاد و به نسبت شاد هستند.
بدین ترتیب در نظرسنجی ملی اسفندماه مركز افكارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) اینگونه اعلام شده كه ۶۳.۷ درصد جوانان ۱۸ تا ۲۹ ساله خیلی شاد و به نسبت شاد هستند.
یكی دیگر از نظرسنجی های ملی ایسپا كه در اسفندماه انجام گرفته نشان داده است زنان ایرانی شادتر از مردان هستند. این نظرسنجی می گوید ۶۰ درصد زنان ایران به نسبت شاد و خیلی شاد هستند. علاوه بر آن نتایج این نظرسنجی نشان داده است ۵۱ درصد مردان خیلی شاد و به نسبت شاد هستند.1398/04/10
20:07:50
5.0 / 5
4851
تگهای خبر: زنان , مردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان