قریب به 71 میلیون تن در سراسر جهان آواره اند

قریب به 71 میلیون تن در سراسر جهان آواره اند

به گزارش خاتون یار آژانس آوارگان سازمان ملل امروز (چهارشنبه) در گزارشی آورد، ۷۱ میلیون تن در سراسر جهان به واسطه جنگ، خشونت و پیگرد در كشورهای خود آواره و سرگردان شده اند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در این گزارش همینطور مشخص شد كه این میزان دو میلیون تن بیشتر از سال قبل میلادی است.
گزارش "ترندهای جهانی" كه از جانب كمیسیونر عالی آوارگان سازمان ملل انتشار یافت، تعداد آوارگان، پناهجویان و بی خانمان های داخل كشورها را در انتها ۲۰۱۸ منتشر نموده است.
این آمار كه قبل از روز جهانی آوارگان در روز پنجشنبه انتشار یافت، سبب دامن زدن به گفتگوها درباره مقررات بین المللی، حقوق بشر و سیاست های داخلی كشورها می شود.
فیلیپو گراندی، كمیسیونر عالی آوارگان سازمان ملل گفت، انتشار این گزارش برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریكا و سایر رهبران غربی پیامی دارد و آن این است كه نشان دادن آوارگان و مهاجران بعنوان تهدیدی برای مشاغل و امنیت در كشورهای میزبان، مخرب و زیان بار است. این افراد به علت ناامنی و خطراتی كه با آنها روبرو هستند، از كشورهای خود گریخته اند.
در این گزارش همینطور به داستان های افرادی اشاره شده كه با گذر از رودخانه ها، بیابان ها، دریاها، حصارها و سایر موانع زنده مانده اند تا از سركوب دولت هایشان، كشتارها، سوءاستفاده های جنسی، قتل توسط شبه نظامیان و سایر خشونت ها زنده بمانند.
آژانس آوارگان سازمان ملل همینطور گزارش داد، ۷۰.۸ میلیون تن مجبور شدند در انتها سال قبل میلادی بی خانمان شوند در حالیكه در سال ۲۰۱۷، این میزان ۶۸.۵ میلیون نفر اعلام گردید و قریب به ۶۵ درصد از یك دهه گذشته افزایش داشته است. همینطور سه پنجم از این افراد یا بیشتر از ۴۱ میلیون نفر در داخل كشورهای خودشان آواره شده اند.
گراندی به خبرنگاران در ژنو اظهار داشت: گزارش سالانه ترندهای جهانی متأسفانه یك مرتبه دیگر در راه نادرست قرار گرفت. درگیری ها و وضعیت های جدید تنها به آواره شدن های بیشتر انجامیده و به تعداد جمعیت آواره های قدیمی افزوده است. اوضاع قدیمی هیچگاه حل نشده است.
آژانس آوارگان سازمان ملل همینطور اعلام كرد، این آمارها محافظه كارانه هستند و ونزوئلا به صورت بالقوه ترند زیادی را به خود مختص كرده است.
حدود چهار میلیون تن از مردم این كشور آمریكای لاتین در سال های اخیر ونزوئلا را ترك كرده اند. خیلی از آنها به صورت آزادانه به پرو، كلمبیا و برزیل رفته اند اما تنها یك هشتم از آنها حفاظت های رسمی بین المللی را جست جو كرده اند و طبق گزارش های موجود درباره افزایش تعداد خروج ونزوئلایی ها از این كشور، وضعیت خیلی از این آوارگان در كشورهای میزبان می تواند بدتر شود.
فیلیپو گراندی افزایش خروج از ونزوئلا را پیشبینی كرده و از اهداكنندگان خواست تا كمك های بیشتری را به این منطقه ارسال نمایند.
وی در مصاحبه ای اظهار داشت: آمریكا همچنان بزرگترین حامی آوارگان در جهان است. آمریكا تنها و بزرگترین اهدا كننده به آژانس آوارگان سازمان ملل است، با این وجود در آمریكا همانند اروپا و سایر كشورهای جهان آنچه شاهدش هستیم، شبیه دانستن آوارگان و مهاجران به افرادی است كه تهدیدی برای امنیت و ارزش های ما محسوب می شوند. می خواهم به رئیس جمهوری آمریكا و سایر رهبران جهان بگویم كه این مخرب است.1398/03/31
21:08:11
5.0 / 5
4880
تگهای خبر: حافظه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان