در سلسله نشست های تخصصی سلامت خانواده بررسی می شود

آمار شیوع اختلالات جنسی در جامعه

آمار شیوع اختلالات جنسی در جامعه

به گزارش خاتون یار اولین نشست از سلسله نشست های تخصصی ˮسلامت خانوادهˮ با نگاهی به تعیین كننده ها و مشكلات میل جنسی از جانب معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی روز سه شنبه ۴ تیر ماه در دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی برگزار می گردد.


دكتر علی آذین در گفتگو با ایسنا، با نگاهی به تعیین كننده ها و مشكلات میل جنسی، اظهار نمود: در این جلسه به تعیین كننده های میل جنسی و مشكلاتی كه امكان دارد زوجین با آن مواجه شوند پرداخته خواهد شد و از آنجائیكه برای تأمین سلامت جنسی مثل سایر حوزه های سلامت لازم است همزمان به ابعاد جسمی، روانی و اجتماعی آن توجه گردد، در این جلسه هم با دعوت از همكاران پزشك و متخصصین سلامت باروری و سلامت روان تلاش می شود تا تعیین كننده های میل جنسی در همه این ابعاد به بحث گذاشته شود.
دبیر علمی سلسله نشست های "سلامت جنسی" با اشاره به اهمیت برگزاری این گونه نشست های تخصصی، عنوان كرد: این برنامه ها به مخاطبین كمك می نماید تا از نگاه تك بعدی به مشكلات جنسی فاصله گرفته و به لزوم كار گروهی و چند تخصصی بیشتر از پیش عنایت داشته باشند. گرچه پرداختن به جزئیات امكان دارد به چندین روز بحث و گفتگو نیاز داشته باشد، ولی حتی فرصت های محدودی مثل این نشست هم می تواند در ایجاد تغییری در بینش همكاران عرضه دهنده خدمات سلامت بسیار كمك كننده باشد.
عضو هیأت علمی جهاد دانشگاهی با اشاره به اینكه تمایلات جنسی به صورت معمول بخش جدایی ناپذیر زندگی فرد است كه بالقوه تا انتهای عمر ادامه دارد، خاطرنشان كرد: در این راه، خیلی از تعیین كننده های میل جنسی دستخوش تغییرات مداوم هستند همچون شرایط زیست شناختی و هورمونی فرد، حالات و ملاحظات روان شناختی، محیط، نقش ها و مسئولیت های اجتماعی و بالاخره آنچه در چهارچوب خانواده و در تعاملات بین زوجین در جریان است.
وی افزود: این تغییرات می توانند با مشكلاتی در مورد میل جنسی همراه باشند كه خیلی از آنها محدود و زودگذر هستند و البته گاه زندگی فردی و خانوادگی را با چالش های جدی مواجه می كنند.
این متخصص پزشكی اجتماعی با اشاره به آمار شیوع اختلالات جنسی در جامعه، عنوان كرد: باآنكه در مورد شیوع اختلالات میل جنسی كمابیش آمارهایی در كشور در اختیار است و مثلاً در مورد زنان متأهل از ۳۰ درصد آغاز می شود، ولی ابعاد "مشكلات میل جنسی" و نه الزاماً بیماری ها، به مراتب وسیع تر است كه بدین سان با عنایت به جمعیت كشور می توان تخمینی از اهمیت مبحث به دست آورد.
عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی در خاتمه عنوان كرد: گرچه نه در آموزش متخصصین و نه در عرضه خدمات مشاوره و درمان هنوز توجه چندانی از جانب مسئولین نظام سلامت به مبحث سلامت جنسی نمی گردد، ولی امیدواریم با همت همكاران در جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی، بتوانیم با برگزاری مجموعه ای از نشست ها، ضمن روشن كردن ابعاد موضوع، حمایت متولیان سلامت در كشور را هم جلب نماییم.
اولین نشست از سلسله نشست های تخصصی سلامت جنسی چهارم تیر ماه در محل پژوهشكده غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی برگزار می گردد.
علاقمندان برای كسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند با شماره های ۲۲۴۳۹۸۷۲ و ۰۹۰۲۲۴۳۹۸۷۲ تماس گرفته یا به وب سایت جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی به نشانی http: //jdsbm.ir رجوع كنند.1398/03/29
14:51:27
5.0 / 5
4325
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان