رئیس همایش داروسازی بالینی ایران مطرح كرد

تجویز ۳۰۰ قلم از داروها نیازی به نسخه ندارد، قیمت دارو در ایران ارزان است

تجویز ۳۰۰ قلم از داروها نیازی به نسخه ندارد، قیمت دارو در ایران ارزان است

خاتون یار: رئیس دهمین همایش داروسازی بالینی ایران با اشاره به اینكه هم اكنون 300 قلم دارو برای تجویز نیاز به نسخه ندارند، اظهار داشت: داروساز باید با عوارض داروها آشنا باشد و اطلاعات دارویی را به بیمار عرضه نماید.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، خیراله غلامی در آستانه برگزاری دهمین همایش داروسازی بالینی ایران كه از ۲۹ تا ۳۱ خرداد ۹۸ در مركز همایش های رازی برگزار می شود، اضافه كرد: نقش داروسازان در تجویز دارو برای بیمار از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.
وی با عنوان این مطلب كه هم اكنون ۳۰۰ قلم دارو برای تجویز نیاز به نسخه ندارد، افزود: داروساز باید با عوارض داروها آشنا باشد و اطلاعات دارویی را به بیمار عرضه نماید.
این استاد دانشگاه، در پاسخ به این سوال كه وضعیت مصرف دارو در ایران چگونه است، اظهار داشت: مردم ما هم بی پروا دارو مصرف می كنند، هم از مصرف دارو خیلی می ترسند.
غلامی افزود: كافی است در مورد یك دارو گفته شود كه مشكل دارد و همین مسئله موجب قطع دارو از طرف بیمار می شود، در صورتیكه این تصمیم بدون اطلاع و آگاهی درست نیست.
بنابر اعلام روابط عمومی برگزاری این همایش، وی ادامه داد: در عین حال ما جامعه ای هستیم كه وقتی یك نفر به ما برای مصرف یك دارو سفارش ای می كند، آنرا می پذیریم.
رئیس دهمین همایش داروسازی بالینی ایران، با تاكید بر اینكه قیمت دارو در ایران بسیار ارزان است، اظهار داشت: متأسفانه این وضعیت سبب شده تا صنعت داروسازی كشور گرفتار مشكل شود.
منبع:

1398/03/25
17:12:25
5.0 / 5
3823
تگهای خبر: بیمار , دارو , رفتار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان