مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق معلولان:

مستمری مددجویان به دنبال پرداخت وام اشتغال به آنها قطع نشود

مستمری مددجویان به دنبال پرداخت وام اشتغال به آنها قطع نشود

خاتون یار: مدیرعامل انجمن پشتیبانی از حقوق معلولان به سازمان بهزیستی پیشنهاد كرد تا مستمری مددجویان به دنبال پرداخت وام اشتغال به آنها قطع نشود.


محمود نژاد در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به برگزاری همایش علمی كاربردی معاونان توان بخشی بهزیستی سراسر اظهار داشت: در این همایش به معاون توانبخشی سازمان بهزیستی كشور پیشنهاد دادم تا مستمری مددجویان به دنبال پرداخت وام اشتغال به آنها قطع نشود. این پیشنهاد مورد تایید آقای نفریه قرار گرفت و گفته شد كه بزودی این بخشنامه به سراسر كشور ابلاغ می شود.

وی با اشاره به اینكه كسری بودجه معلولان سبب شده است تا مشكلات زیادی برای آنها به وجود بیاید، اظهار نمود: بنا بر این انجمن های معلولان نامه ای را خطاب به كمیسیون اجتماعی مجلس نوشته و خواستار ترمیم فوری بودجه سازمان بهزیستی در این عرصه شده اند.

محمود نژاد با انتقاد از عدم اجرای ماده ۶ مربوط به بیمه سلامت معلولان از معاونت توان بخشی سازمان بهزیستی كشور خواست تا هرچه سریع تر تفاهم نامه اجرای این ماده با وزارت بهداشت به امضاء برسد.
مدیرعامل انجمن پشتیبانی از حقوق معلولان اشاره كرد: در این نشست از بهزیستی كشور خواستم تا مانند معلولان ضایعه نخاعی، معلولان بسترگرا هم از حق پرستاری بهره مند شوند. درباب عدم صدور كارت شناسایی معلولیت در زمانهای مقرر برای معلولان نیز از معاون توانبخشی بهزیستی درخواست كردم تا دببرخانه پیگیری پشتیبانی از حقوق معلولان را به منظور حساس سازی جامعه راه اندازی شود.
مشاور رئیس سازمان بهزیستی در امور معلولان اضافه كرد: همین طور از معاون توانبخشی خواستم تا مطالبات معلولان از سایر نهادها همگام با سازمان های مردم نهاد معلولان را پیگیری كند. دغدغه اصلی معلولان اشتغال پایدار، بیمه مكمل، ایجاد صندوق درمان و ارائه گزارش مناسب سازی، تكمیل مسكن مهر معلولان، برقراری مستمری ابعاد خانوار و ارائه خدمات توان بخشی به هنگام و همین طور بهره گیری دختران معلول بی سرپرست از خدمات اجتماعی بهزیستی است.
محمودنژاد در ادامه به عدم مناسب سازی هتل محل اقامت معلولان در مسافرت اخیر رئیس سازمان بهزیستی به استان مازندران اشاره نمود و اظهار داشت: هتل محل اسكان همایش مناسب سازی نشده بود بنا بر این از رئیس سازمان بهزیستی خواستم تا نسبت به ایجاد ۵ سوئیت مناسب معلولان در این هتل اقدام نماید. رئیس سازمان بهزیستی نیز پذیرفت تا در این مورد اقدامات لازم صورت گیرد.
1398/03/24
13:24:05
5.0 / 5
4318
تگهای خبر: خدمات , درمان , سلامت , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان