رییس سازمان غذا و دارو توضیح داد

علت كمبود برخی داروهای خارجی، وضعیت تامین پانسمان بیماران ای بی

علت كمبود برخی داروهای خارجی، وضعیت تامین پانسمان بیماران ای بی

به گزارش خاتون یار رئیس سازمان غذا و دارو درباره سیاست وزارت بهداشت بر پشتیبانی از داروهای تولید داخل و همینطور چگونگی تامین پانسمان بیماران پروانه ای توضیح داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دكتر مهدی پیرصالحی در نشست خبری وزارت بهداشت، درباره وضعیت واردات دارو و چرایی كمبود برخی داروهای خارجی، اظهار داشت: در جهت فرمایشات مقام معظم رهبری و دستور وزیر بهداشت در خصوص ممانعت از واردات داروهای مشابه تولید داخل، از سال قبل پیشگیری از واردات داروهای دارای مشابه تولید داخل شروع شده و كم كم اثر آنرا می بینیم. بدین سان به تدریج كمبود داروهای خارجی مشابه داخل زیاد می شود. اما تاكید می كنم كه این مورد بعنوان كمبود حساب نمی شود؛ چون كه سیاست وزارت بهداشت در جهت پشتیبانی از تولید داخل است. مردم هم مطمئن باشند كه داروهای تولید داخل موجود هستند و كمبودی ندارند.
وی در ادامه درباره اخباری در خصوص كمبود پانسمان بیماران پروانه ای، اظهار داشت: هم اكنون پانسمان بیماران "ای بی" برای حدود یك ماه از منبع سوئدی موجود است؛ اما بیشتر از یك سال است كه شركت سوئدی فروشی به ما ندارد و پانسمان ها از منابع دیگر تامین می شوند.
رییس سازمان غذا و دارو تصریح كرد: در مجموع برندهای دیگر پانسمان بیماران "ای بی" وجود دارند و خواهشمان آن است كه خانه "ای بی" در این زمینه همكاری كنند. تاكید بر روی یك برند خاص آن هم در شرایط تحریم، می تواند بیماران را گرفتار مشكل كند. در عین حال تاكید می كنم كه همین برند سوئدی هم تا یك ماه آینده موجودی اش تامین است.
منبع:

1398/03/12
15:46:55
5.0 / 5
4089
تگهای خبر: بیمار , تولید , دارو , رفتار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان