مارگزیدگی، بزرگ ترین بحران پنهان سلامت جهانی

مارگزیدگی، بزرگ ترین بحران پنهان سلامت جهانی

به گزارش خاتون یار، مارگزیدگی ˮبزرگ ترین بحران سلامت پنهان جهانˮ بشمار می رود كه هر ساله جان ۳۸ هزار نفر را در سراسر جهان می گیرد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، آمارهای سازمان جهانی بهداشت (WHO) برآورد بالایی است چون كه گزیدگی ها همیشه در كشورهایی كه بیشترین آمار مارگزیدگی ها را دارند به صورت موثر ثبت نمی شوند.
از حدود ۵.۴ میلیون نفری كه هر ساله در سراسر جهان گرفتار مارگزیدگی می شوند، ۴۰۰ هزار نفر گرفتار جراحات جبران ناپذیری هم چون فلج یا قطع عضو می شوند. از همین رو متخصصان مارگزیدگی را "بزرگ ترین بحران سلامت پنهان جهان" خوانده اند.
روش های موجود برای تولید پادزهرها همچون استفاده از پادتن ها خارج شده از بدن اسب ها از قرن نوزدهم میلادی تغییری نكرده و همین امر منجر به خطر بالای ایجاد آلودگی و واكنش های نامطلوب در بدن بیماران می شود.
هم اكنون یك بنیاد خیریه مستقل جهانی مستقر در لندن، سرمایه ای ۸۰ میلیون پوندی را برای تامین مالی یك برنامه جدید كه تمركز آن بر تغییر در شیوه های درمانی و تحقیقاتی است، تخصیص داده است.
بنا بر گزارش اسكای نیوز، عوامل متعددی باید به هنگام ارزیابی خطر نسبی یك گونه در نظر گرفته شود كه از آنها می توان مجاورت آن گونه به جمعیت های انسانی، میزان زهرآگین بودن سَم آن و میزان گستردگی انتشار آنرا نام برد.1398/02/27
13:20:55
5.0 / 5
4305
تگهای خبر: بیمار , تحقیقات , تولید , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان