حل مشكلات خانوادگی معتادان با اجرای طرح مدیریت مورد

حل مشكلات خانوادگی معتادان با اجرای طرح مدیریت مورد

به گزارش خاتون یار معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی كشور از اجرای طرح «مدیریت مورد» برای ۳۲۰۰ معتاد متجاهر در ۲۱ استان كشور اطلاع داد.


مجید رضازاده در گفتگو با ایسنا، با بیان اینكه طرح «مدیریت مورد» تنها برای معتادان متجاهر نیست اظهار داشت: ما در سازمان بهزیستی معتقد هستیم كه برای درمان اعتیاد باید به شكل «درمان تك دوزی شده» عمل نماییم، به عبارت دیگر هر فرد معتاد نیازمند یك برنامه مشخص برای خودش است كه نمی توانیم این برنامه را برای افراد دیگر به كار ببریم.

وی با اشاره به اینكه استفاده از طرح «مدیریت مورد» یك مبحث علمی است اظهار نمود: استفاده از طرح مدیریت مورد با كمك مددكاران مربوطه شامل اقداماتی مثل حل مشكلات خانوادگی، اشتغال، مسكن و اقدامات روانشناسی است.

به قول معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی ۳۲۰۰ نفر معتاد تحت مدیریت قرار گرفتند. این طرح فعلا برای معتادان مراكز ماده ۱۶ اجرا شده اما برای معتادانی كه به شكل سرپایی رجوع می كنند هم می تواند صورت گیرد.

رضازاده اضافه كرد: با این وجود این طرح باید برای افراد بی بضاعت و بی خانمان كه اغلب به مراكز ماده ۱۶ رجوع می كنند، در چارچوب اقدامات جامعه پذیری و روانشناسی به شكل جدی تر و قوی تر دنبال شود.
1398/02/24
21:39:42
5.0 / 5
4340
تگهای خبر: درمان , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان